Barbora Poláková

20. srpna 2018 v 8:22 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - ženy
Barbora Poláková
* 3. 10. 1983 - Kolín, Československo

Podepsáno: 18. 8. 2018 - Štěrbova vila, Přehrada Les Království, Bílá Třemešná

Podepsáno: 18. 8. 2018 - Štěrbova vila, Přehrada Les Království, Bílá Třemešná

Vyfoceno: 18. 8. 2018 - Štěrbova vila, Přehrada Les Království, Bílá Třemešná

Barbora Poláková je česká herečka a zpěvačka. Po ukončení EKO Gymnázia v Poděbradech pokračovala oborem činohra na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde byli jejími profesory Jana Hlaváčová, Boris Rösner či Ladislav Mrkvička. Následně se stala členkou Divadla na Vinohradech.
Známou se mimo jiné stala účinkováním v divadelní hře Blonďatá bestie (A studio Rubín), v níž ztvárnila českou političku Kristýnu Kočí.
Jako herečka natočila videoklipy k písním Superstar od uskupení Supercrooo a Láska tě spoutá Petra Muka; jako zpěvačka natočila klip ke skladbě Kráva. V létě 2012 se s Davidem Kollerem autorsky a interpretačně podílela na protestsongu nazvaném Sami (jsme v prdeli), který byl složen pro politický kabaret Blonďatá bestie II: Blonďatá bestie vrací úder, a jenž reflektuje české politické korupční kauzy.
V roce 2012 se účastnila televizní taneční soutěže StarDance ...když hvězdy tančí.
Od podzimu 2013 je jednou z představitelek hlavní role Lucie v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky.
V listopadu roku 2015 vydala své první, eponymní, album, kterému v srpnu vyšel první singl Nafrněná s klipem, který natočila Tereza Kopáčová. Za tento singl získala Bára Poláková na výročních Cenách Anděl 2015 cenu za Skladbu roku a zároveň jí Akademie české populární hudby ocenila jako Objev roku. Eponymní album obsahuje i její první známý song Kráva.
V roce 2015 poodkryla veřejnosti rodinnou historii v televizním populárně genealogickém pořadu Tajemství rodu. Díky profesionálním genealogům mimo jiné poznala své vzdálené příbuzné a dozvěděla se více o svém původu.
S přítelem, českým hercem Pavlem Liškou, má dceru Ronju, která se narodila v Kladně 29. září 2015 a dceru Riku, která se narodila v březnu 2017 v Rakovníku. (wikipedia.org)
Filmografie:
Marta a Věra
Soukromé pasti
Dokonalý svět
Okresní přebor
Kráska v nesnázích
František je děvkař
Instalatér z Tuchlovic
Kvarteto
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama