Květen 2018

Elizabeth Taylor

19. května 2018 v 15:37 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - ženy
Elizabeth Taylor
* 27. 2. 1932 - Hampstead, Londýn, Anglie, Velká Británie
† 23. 3. 2011 - Los Angeles, California, USA

1961 - Telefon Butterfield 8 (Hlavní herečka)
1967 - Kdo se bojí Virginie Woolfové? (Hlavní herečka)
1993 - Humanitární cena


Elizabeth Rosemond Taylorová, zvaná též Liz Taylorová, nepřechýleně Elizabeth Taylor byla americká herečka a vývojářka voňavek a parfémů, jedna z velkých hollywoodských hvězd stříbrného plátna 20. století, dvojnásobná držitelka ceny Americké filmové akademie Oscar, která se stala jedním z filmových sex-symbolů své doby.
Mezi její nejznámější filmové role patří dvoudílný velkofilm Kleopatra z roku 1963, kde si zahrála společně s Rexem Harrisonem a svým pozdějším manželem Richardem Burtonem, či snímek Zkrocení zlé ženy natočený na motivy stejnojmenné divadelní hry Williama Shakespeara. Za umělecky nejhodnotnější jsou považovány její snímky Telefon Butterfield 8 z roku 1960 a Kdo se bojí Virginie Woolfové? z roku 1966, za něž byla oceněna Oscarem.
Byla celkem osmkrát vdaná, z toho dvakrát s Richardem Burtonem. (wikipedia.org)
Filmografie:
Kdo se bojí Virginie Woolfové?
Telefon Butterfield 8
Suddenly, Last Summer
Kočka na rozpálené plechové střeše
Raintree County
Kleopatra
Flintstoneovi

Angelina Jolie

13. května 2018 v 19:28 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - ženy
Angelina Jolie
* 4. 6. 1975 - Los Angeles, California, USA

2000 - Narušení (Vedlejší herečka)
2014 - Humanitární cena


Angelina Jolie, narozená jako Angelina Jolie Voight je americká filmová herečka a zvláštní vyslankyně Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Jedná se o dceru amerického herce Jona Voighta.
Dříve pracovala také jako modelka. Často bývá v médiích označována za jednu z nejkrásnějších žen světa a o jejím soukromém životě informují nejen bulvární média. Je držitelkou tří cen Zlatý glóbus a filmového Oscara.
Hereckou kariéru zahájila rolí v nízkorozpočtovém filmu Cyborg II: Skleněný stín (1993). První hlavní roli ztvárnila ve filmu Nebezpečná síť (1995). Hrála v životopisných filmech George Wallace (1997) a Gia (1998), které měly kladné ohlasy kritiky. Oscara získala za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v dramatu Narušení (1999). Mezinárodního věhlasu dosáhla díky roli Lary Croft, hrdinky série počítačových her Tomb Raider, ve filmu Lara Croft - Tomb Raider (2001). Od té doby je řazena mezi jednu z nejznámějších a nejlépe placených hvězd Hollywoodu. Největší komerční úspěch doposud zaznamenala s akční komedií Mr. & Mrs. Smith (2005) a animovanými filmy Kung Fu Panda (2008) a Kung Fu Panda 2 (2011).
Její manželství s herci Jonnym Lee Millerem a Billym Bobem Thorntonem skončila rozvodem. Od roku 2005 žije s hercem Bradem Pittem, od roku 2014 jsou manželé. Jejich vztah přitahuje pozornost médií na celém světě. Společně s Pittem mají dcery Shiloh a Vivienne a syna Knoxe a dále adoptovali děti Maddoxe, Zaharu a Paxe. Angažuje se v humanitárních projektech na celém světě, zejména týkajících se problematiky uprchlíků v rámci UNHCR.
14. června 2014 povýšila britská královna Alžběta II. Angelinu Jolie do šlechtického stavu. (wikipedia.org)
Filmografie:
U moře
Zloba - Královna černé magie
Cizinec
Salt
Výměna
Wanted
Mr. & Mrs. Smith
Alexander Veliký
Svět zítřka
Zloděj životů
Hranice zlomu
Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života
Lara Croft - Tomb Raider
Sedmý hřích
60 sekund
Bláznivá runway
Narušení
Sběratel kostí
Gia


Čechomor

9. května 2018 v 9:12 | Erby |  Kapely
Čechomor

2002 - Rok ďábla (Nejlepší hudba)

Karel Holas
František Černý
Michal Pavlík
Radek Pobořil
Taras Voloshchuk
Michael Vašíček
Patrik SasNina Divíšková

4. května 2018 v 20:01 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - ženy
Nina Divíšková
* 12. 7. 1936 - Brno, ČeskoslovenskoNina Divíšková je česká herečka. Vyrůstala v Brně, podporována otcem ve sportu a matkou Elmaritou v tanci. Její otec T. K. Divíšek dal základy jeskynnímu potápění a sestoupil do propasti Macocha a Punkevních jeskyní, matka Elmarita Divíšková byla divadelní (taneční) pedagožka a měla rytmickou taneční školu, dětské studio, v němž Nina Divíšková tančila. Sestra Tamara Divíšková (* 1934) je výtvarnice (keramička).
Absolvovala DAMU. Na studiích se seznámila se svým manželem, hercem a režisérem Janem Kačerem, s nímž má tři děti, dcery Simonu, Kláru a Adélu, která je herečka. Jejich zeť je herec Martin Kubačák.
Hereckou dráhu začala v Ostravě, poté se na 35 let stal její domovskou scénou Činoherní klub v Praze. Po odchodu ze stálého angažmá získala řadu výrazných rolí (převážně matek) v menších pražských divadlech - např. despotickou matku Mag v irském dramatu Kráska z Leenane (Divadlo v Řeznické), matku ve Dni matky (Divadlo v Celetné) a matku v Zelenkových Příbězích obyčejného šílenství (Dejvické divadlo) - známa je i z filmové podoby této hry.
Filmy: Setkání v Paříži (1981) či Máj z roku 2008. V současné době (2009-2010) hraje v televizních seriálech Ulice (Libuši Šmídovou) a Vyprávěj (babičku Bětu). (wikipidea.org)
Filmografie:
Manžel na hodinu
Hodinový manžel
Vyprávěj
Ulice
Příběhy obyčejného šílenství
Tajnosti

Cesar Millan

1. května 2018 v 10:18 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Cesar Millan
* 27. 8. 1969 - Culiacán, Sinaloa, Mexiko

Podepsáno: 29. 4. 2018 - Cesar Millan Live, O2 Arena, Praha

Foceno: 29. 4. 2018 - Cesar Millan Live, O2 Arena, Praha (až jsem se z toho davu rozcuchal)

Cesar Millan (rodným jménem César Millán Favela) nebo také "Zaříkávač psů" (el perrero) je americký cvičitel psů.
Proslavil se vlastním televizním pořadem (Našeptávač psů nebo Vůdce smečky Cesara Millana), vysílaném na stanici National Geographic Channel. Dále vydal několik knih a pravidelně vychází jeho měsíční časopis Cesar's way. Lidé z celého světa se za ním sjíždějí aby jim Cesar pomohl s jejich psím mazlíčkem. (wikipedia.org)
Pořady:
Cesar zachraňuje
Zavolejte Cesara Millana