Leden 2018

Anna Stropnická

23. ledna 2018 v 19:29 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - ženy
Anna Stropnická
* 6. 5. 1989 - Praha, Československo

Podepsáno: 18. 1. 2018 - Divadelní klub Vrchlabí

Anna Stropnická je česká herečka, dcera herce a politika Martina Stropnického a sestra Matěje Stropnického.
Část dětství strávila v Portugalsku a Itálii, kde její otec pracoval jako diplomat. Odmaturovala na Akademickém gymnáziu Štěpánská, v roce 2011 absolvovala Vyšší odbornou školu hereckou.
Poprvé hrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila dceru doktora Dalibora Frynty (Jan Šťastný), Aničku. Během studia hostovala v Městském divadle Mladá Boleslav. Od září 2012 je členkou Divadla pod Palmovkou. (wikipedia.org)
Filmografie:
Crossing Lines
Milada
V Peřině

Patricie Solaříková

21. ledna 2018 v 11:45 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - ženy
Patricie Solaříková
* 19. 12. 1988 - Praha, Československo

Podepsáno: 18. 1. 2018 - Divadelní klub Vrchlabí

Patricie Solaříková je česká herečka. Její nejznámější rolí je Tereza Jordánová v seriálu Ulice.
V roce 1996 začala hrát Aničku Studničkovou, spolužačku a přítelkyni jednoho z hrdinů seriálu Ranč U Zelené sedmy, od roku 2005 začala hrát Terezu Jordánovou v Ulici.
Vystudovala střední odbornou školu - management obchodu a služeb. V roce 2009 se hlásila na DAMU, nebyla však přijata. V letech 2009-2010 absolvovala pomaturitní studium na Empire - jazykové škole. Od roku 2010 studuje Metropolitní univerzitu, obor humanitní studia. V roce 2014/2015 studium úspěšně ukončila. (wikipedia.org)
Filmografie:
Ranč U zelené sedmy
Ulice
Kluci z hor

Jaroslav Sypal

14. ledna 2018 v 14:32 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Jaroslav Sypal
* 29. 8. 1958 - České Budějovice, Československo

Podepsáno: 10. 12. 2017 - Divadelní klub Vrchlabí

Jaroslav Sypal se ve filmu prosadil v poměrně pozdním věku, na počátku 90. let. Díky své malé postavě a nezaměnitelné mimice byl jeho talent směřován jasně ke komickým rolím. Debutoval rolí ve filmu Pásla kone na betone a seriálu Draculův švagr. Vedlejší roli si zahráli v pohádce Karla Smyczka Lotrando a Zubejda. Jeho první (a nejdelší) spoluprácí s Jaroslavem Soukupem byla komedie Byl jednou jeden polda, pro kterou ho režisér objevil a už se ho nepustil. Díky němu se zapsal do paměti diváků jako nepřejícný a nevraživý poručík Hrubec. Jako tajný agent Hruška v komedii Jak ukrást Dagmaru (2001) téhož režiséra zase plně uplatnil svůj herecký talent. Tato role mu byla psána Soukupem přímo na tělo. "Dagmara" byla zatím jeho posledním počinem. (csfd.cz)
Filmografie:
Byl jednou jeden polda
Lotrando a Zubejda
Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje!
Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak
Jak ukrást Dagmaru
Duch nad zlato

Jiří Kajínek

13. ledna 2018 v 20:16 | Erby |  Ostatní
Jiří Kajínek
* 11. 1. 1961 - Prachovice, ČeskoslovenskoJiří Kajínek je český recidivista. V roce 1998 byl odsouzen za dvojnásobnou nájemnou vraždu a jeden pokus vraždy k doživotnímu trestu odnětí svobody. Z vězení se mu podařilo několikrát uprchnout. Jeho případ se stal všeobecně známým, byl podle něho natočen film Kajínek a probíhala veřejná diskuse, zda byl odsouzen právem. Dne 23. května 2017 mu prezident republiky Miloš Zeman udělil milost, což vedlo k jeho propuštění na svobodu. (wikipedia.org)

Black Sabbath

11. ledna 2018 v 11:02 | Erby |  DVD, Bluray, CD, LP
Black Sabbath

Podepsáni:
Ozzy Osbourne
Tony Iommi
Geezer Butler
Pavel Liška

7. ledna 2018 v 21:46 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Pavel Liška
* 29. 1. 1972 - Liberec, Československo

2005 - Štěstí (Hlavní herec)


Podepsáno: 18. 8. 2018 - Štěrbova vila, Přehrada Les Království, Bílá Třemešná

Foceno: 18. 8. 2018 - Štěrbova vila, Přehrada Les Království, Bílá Třemešná

Pavel Liška je český divadelní a filmový herec. Vystudoval JAMU v Brně. Účinkoval v brněnském HaDivadle i v Národním divadle (např. hlavní role Romea v Shakespearově hře Romeo a Julie). Jeho první filmovou rolí byl František v Gedeonově Návratu idiota.
Do roku 2013 byla jeho manželkou dcera politického aktivisty Johna Boka, tanečnice a herečka Kristýna Liška Boková (nar. 1981). V roce 2005 se jim narodil syn Šimon Samuel. V současnosti je jeho partnerkou herečka a zpěvačka Barbora Poláková, se kterou má dvě děti. (wikipedia.org)
Filmografie:
Bumerang
Návrat idiota
Pupendo
Mazaný Filip
Tři bratři
Anděl Páně 2
Špunti na vodě

Jiří Hanibal

6. ledna 2018 v 15:02 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Jiří Hanibal
* 18. 2. 1929 - Tábor, Československo

Podepsáno: 3. 11. 2017 - Juniorfest 2017, zámek Horšovský Týn

Jiří Hanibal je český spisovatel, scenárista a režisér. Své dětství a mládí strávil v rodném Táboře, zde také v roce 1948 odmaturoval. V letech 1948-1953 studoval na pražské FAMU. V československém filmu začínal nejprve jakožto asistent režie a pomocný režisér s Vojtěchem Jasným, Karlem Kachyňou, Zbyňkem Brynychem a Martinem Fričem. Do roku 1959 působil také jako odborný asistent na FAMU, poté pracoval až do roku 1991, kdy odešel do důchodu, ve filmovém studiu Barrandov. Nyní působí coby literát na volné noze. (wikipedia.org)
Filmografie:
Útěk s Cézarem
Láska s vůní pryskyřice
Levé křídlo
Neříkej mi majore!
Víkend bez rodičů
Čas pracuje pro vraha
Neohlížej se, jde za námi kůň!
Leť, ptáku, leť!
Podivný výlet
Dobrý den, město
Anna, sestra Jany
Velké trápení
Údolí krásných žab
Dvě věci pro život
Karlovarští poníci
Velikonoční dovolená
Hvězda
Červená kůlna
Dům ztracených duší
Malé letní blues
Dědeček, Kyliján a já
Škola hříšníků
Carpe, La
Povídky o dětech
Smutný půvab
Život bez kytary
Všude žijí lidé
Nová směna

Broněk Černý

5. ledna 2018 v 19:37 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Broněk Černý
* 12. 3. 1961 - Strakonice, Československo


Broněk Černý je český herec, dnes řidič nákladního kamiónu.
V roce 1983 se šel podívat na konkurz herců pro připravovaný film režiséra Zdeňka Trošky, Slunce, seno, jahody. Přesto, že neměl v úmyslu se přímo účastnit konkurzu, byl vybrán do hlavní role filmu, kde ztvárnil roli Venci Konopníka. Poté hrál ve filmech Holka na krátkou trať, Zelená léta, Tísňové volání, Mezek a Bylinková princezna. Pro úspěch filmu Slunce, seno, jahody byl angažován i pro natáčení pokračování tohoto filmu Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika. Po dotočení dva roky jezdil se zájezdovým pořadem s Helenou Růžičkovou, Jiřím Růžičkou a Veronikou Kánskou. Poté se již herectví nevěnoval. K filmu se vrátil jen krátce v roce 2003 ve filmu Kameňák.
Nyní pracuje jako řidič kamiónu. Se svou manželkou Romanou má dvě děti, Terezu a Ondřeje, žije ve Strakonicích. (wikipedie.org)
Filmografie:
Kameňák
Slunce, seno, erotika
Bylinková princezna
Slunce, seno a pár facek
Mezek
Tísňové volání
Zelená léta
Holka na krátkou trať
Slunce, seno, jahody


Jan Hrušínský

3. ledna 2018 v 19:18 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Jan Hrušínský
* 9. 6. 1955 - Praha, ČeskoslovenskoJan Hrušínský je herec a divadelní ředitel, syn herce Rudolfa Hrušínského.
Divadlo hraje od dětství, po studiu pražské konzervatoře začínal hrát v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Zde se potkal se svojí budoucí manželkou herečkou Miluší Šplechtovou. K nejlepším inscenacím tohoto období patří např. Čechovovy Tři sestry (baron Tuzenbach) v překladu Leoše Suchařípy nebo Porubjakova Goldoniáda v režii Ivana Rajmonta a Crommelynckova Vášeň jako led v režii Jana Grossmana. V letech 1984-1990 byl členem pražského Realistického divadla, poté působil i v Divadle Na zábradlí a pravidelně hostoval v několika dalších pražských divadlech, např. v divadle V Řeznické (Kornelius Hackel - Hello Dolly, Popiel - Polská krev), v ABC (Babs - Charleyova teta, Malvolio - Večer tříkrálový, Goodbody - Jak jsem vyhrál válku), v Národním divadle a dalších. V roce 2004 založil pražské Divadlo Na Jezerce. O dva roky dříve Divadelní společnost Jana Hrušínského. Divadlo Na Jezerce se stalo jedním z nejnavštěvovanějších divadel v Praze a Hrušínský do něho přivedl přední české herce, režiséry, výtvarníky i autory, např. Jana Třísku, Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Macháčka, Jana Hřebejka, Jaroslava Duška, Šimona Cabana, Radka Holuba, Jiřího Hubače, Pavla Vrbu, Petra Vacka, Irenu Douskovou, Ivo Žídka, Jana Štěpánka, Janu Zbořilovou, Juraje Herze, Radka Balaše, Jozefa Cillera, Milana Kňažka, Zuzanu Kronerovou, Šárku Hejnovou, Lenku Vlasákovou, Jana Kačera, Věru Kubánkovou, Martina Sittu, Lukáše Hlavicu, Lubomíra Lipského, Petra Kostku, Libuši Švormovou, Arnošta Goldflama, Katarínu Bielikovou, Ivanu Brádkovou, Miroslava Vladyku, Zdeňka Zelenku, Barboru Hrzánovou, Jitku Sedláčkovou, Alenu Schaferovou, Ondřeje Sokola, skladatele Jana Kučeru, Ondřeje Brzobohatého, Ondřeje Brouska a mnoho dalších. Divadelní společnost Jana Hrušínského slaví v roce 2017 patnáct let své činnosti.
Vzdálenými příbuznými Jana Hrušínského je herecký rod Petra Kostky. - Oba herecké rody mají společného předka, kterým byl herec Hynek Mušek. (wikipedia.org)
Filmografie:
Habermannův mlýn
Občanský průkaz
Ro(c)k podvraťáků
Brácha za všechny peníze
Můj brácha má prima bráchu
Jak se budí princezny
Dívka na koštěti