Prosinec 2017

Tony Shalhoub

29. prosince 2017 v 19:55 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Tony Shalhoub
* 9. 10. 1953 - Green Bay, Wisconsin, USA


Tony Shalhoub (celým jménem Anthony Marcus Shalhoub) je americký herec, který se proslavil rolí Adriana Monka v seriálu Můj přítel Monk.
Shalhoub se narodil a vyrostl ve městě Green Bay. Jeho otec, Joe Shalhoub, Maronit z Libanonu, emigroval do Spojených států jako sirotek ve věku 10 let. Se Shalhoubovou matkou Helen se oženil a založil rodinný potravinový řetězec počínaje obchodem v centru Green Bay. Shalhoub je druhým nejmladším z 10 sourozenců. V roce 1992 se oženil s herečkou Brooke Adamsovou. Hráli spolu v několika filmech, v jedné epizodě seriálu Wings a Adamsová se jako hostující hvězda objevila v pěti dílech seriálu Můj přítel Monk, přičemž zde v každém z pěti dílů ztvárnila jinou vedlejší postavu. V době jejich svatby již měla Adamsová adoptovanou dceru Josie Lynn (narozena 1989), kterou Shaloub taktéž adoptoval. V roce 1994 společně adoptovali dceru Sophii (narozena 1994). Rodina žije v Los Angeles a v Green Bay ve Wisconsinu. (wikipedia.org)
Filmografie:
Můj přítel Monk
Muži v černém

Roman Vaněk

28. prosince 2017 v 13:35 | Erby |  Ostatní
Roman Vaněk
* 11. 1. 1969 - Československo

Podepsáno: 11. 12. 2014 - Luxor Quardio, Praha

Foceno: 11. 12. 2014 - Luxor Quardio, Praha
Podepsáno: 28. 07. 2018 - Kryštofkemp, Svojšice

Roman Vaněk je popularizátor oboru gastronomie, autor kuchařek a tvůrce internetových pořadů o gastronomii a zakladatel Pražského kulinářského institutu.
Jeho autorský internetový pořad Peklo na talíři byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Life Sciences Film Festival cenou studentů a v roce 2013 získal nejvyšší ocenění Křišťálové Lupy ve dvou kategoriích (zájmové weby a projekt roku). (wikipedia.org)


Snadno a rychle
Roman Vaněk
Popis:
Renomovaný autor gastronomických bestsellerů Roman Vaněk přichází s novou velkou kuchařskou knihou tentokrát s názvem "SNADNO & RYCHLE".
Kuchařka zaujme svou jednoduchostí a perfektně zpracovanými recepty "krok za krokem" každého milovníka dobrého jídla. Tentokrát zvláště ty, kteří během týdne nemají příliš času stát u sporáku. Kniha obsahuje 111 rychlých rodinných pokrmů pro všední den připravených z běžně dostupných surovin, řazených v devíti kapitolách, s více než dvěma sty barevnými fotografiemi. (databazeknih.cz)

Podepsáni:
Roman Vaněk

Podepsáno: 11. 12. 2014 - Luxor Quardio, Praha

Povídky

27. prosince 2017 v 18:06 | Erby |  Spisovatelé a knihy
Povídky
Jiří Kulhánek

Popis:
Klasický příběh Je 7.00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta prozradí, jaké to je, když v postapokalyptické budoucnosti vstanete příliš brzy a Policie si prostě nedá pokoj. Poněkud méně klasický Trojúhelník prozradí, jaké to je, když v předapokalyptické současnosti vplujete do vod tak kalných, že si nedá pokoj Pobřežní hlídka. (databazeknih.cz)Podepsáni:
Jiří Kulhánek


Josef Somr

25. prosince 2017 v 12:58 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Josef Somr
* 15. 4. 1934 - Vracov u Kyjova, Československo

2011 - Mimořádný přínos české kinematografiiJosef Somr je český herec. V roce 1956 absolvoval brněnskou JAMU, dva roky hrál v Českém Těšíně, tři roky v brněnském Divadle bratří Mrštíků a čtyři roky v Pardubicích (1961 až 1965). V roce 1965 se stal členem pražského Činoherního klubu a v srpnu roku 1978 přešel do činohry pražského Národního divadla. Zde působil až do roku 2001, kdy angažmá ukončil. V současné době je k vidění ve čtyřech inscenacích Divadla Viola.
Desítky postav ztvárnil v televizních inscenacích, před filmovou kamerou debutoval v roce 1964 ve snímku Obžalovaný a o dva roky později vytvořil nezapomenutelnou charakterní roli ve slavném filmu Ostře sledované vlaky. Jeho krásný hlas se často objevuje v rozhlase, kde se podílel například na úspěšném cyklu Pohádky tisíce a jedné noci. V roce 2001 obdržel za hlavní roli v představení The Gin Game v pražském divadle Viola Cenu Thálie. V roce 2005 obdržel z rukou českého prezidenta za svou celoživotní práci medaili Za zásluhy. V roce 1987 mu byl udělen titul zasloužilý umělec.
Jeho dlouholetou partnerkou byla herečka Zuzana Šavrdová. V roce 2012 získal Českého lva 2011 za mimořádný přínos české kinematografii, 29. března 2014 mu byla udělena Cena Thálie za celoživotní činoherní mistrovství. (wikipedia.org)
Filmografie:
U mě dobrý
Ostře sledované vlaky
Obžalovaný
Údolí včel
Žert

Milan Pitkin

17. prosince 2017 v 21:02 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Milan Pitkin
* 23. 5. 1950 - Praha, Československo

Podepsáno: 10. 12. 2017 - "Kšanda", Divadelní klub Vrchlabí

Milan Pitkin, vlastním jménem Milan Křivský je český herec a komik. Jeho humorným stylem je koktání. S Ivanem Mládkem působil ve skupině Banjo Band, kde vystupoval na pozici zpěváka, ale i kytaristy. V televizním sitcomu Noha 22 ztvárnil postavu pacienta Miloše Nepila. Dříve ho bylo možné vidět také v pořadu Zdeňka Izera Buřtcajk na stanici TV Pětka. (wikipedia.org)
Filmografie:
Vánoční Kameňák
Kameňák 4

Kšanda

12. prosince 2017 v 15:36 | Erby |  Playbill & posters
Kšanda
Popis:
"Nelétej příliš vysoko,všimnou si toho…"
Magda Olezlá a Jindřich Klíště jsou milenci. Plánují společný život, ale ještě předtím se snaží získat hodně peněz a přitom zůstat čistí. Vymyslí ďábelský plán. K jeho realizaci zneužijí manžela Olezlé - Huberta Kšandu.
Pomůžou mu postupně vystoupat až na samý vrchol kariéry a pak jimi nastražená past sklapne. Kšanda je zatčen. Teď Olezlé s Klíštětem už nic nebrání k dosažení vytouženého cíle. Jejich růžové sny o bohatství se začínají plnit. Ale všechno je nakonec úplně jinak… Příběh o lidské hrabivosti má nečekané rozuzlení. (divadlouhasicu.cz)

Hrají a podepsáni:
Jaroslav Sypal
Michaela Kuklová
Eva Hráská
Martin Maxa
Miluše Bittnerová
Milan Pitkin
Petr Jančařík
Pavel Richta
Podepsáno: 10.12.2017 - Divadelní klub vrchlabí

Vladimír Polívka

11. prosince 2017 v 22:57 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Vladimír Polívka
* 5. 7. 1989 - Ženeva, ŠvýcarskoVladimír Polívka je český divadelní, televizní a filmový herec, syn hereckých rodičů Chantal Poullain a Boleslava Polívky.
Objevil se např. v epizodní roli seriálu Kriminálka Anděl (2012, 6. díl 3. řady O mrtvých jen dobře), v televizním thrilleru Occamova břitva (2012) či v komedii Parádně pokecal (2014). Jeho první velkou filmovou rolí se stal v roce 2014 Adam Šrámek v dramatu Radima Špačka Místa.
Od listopadu 2015 hostoval v Shakespearově Zimní pohádce pražského Dejvického divadla.Od února 2016 hostoval v roli rytíře des Grieux v inscenaci Manon Lescaut režiséra Daniela Špinara v Národním divadle pražském (v alternaci s Patrikem Děrgelem).
Jeho nevlastní sestra je herečka Anna Polívková. (wikipedia.org)
Filmografie:
Bohéma
První republika
Monstrum
Muzikál aneb Cesty ke štěstí
Řachanda
Strašidla
Zločin v Polné

Cesar Romero

7. prosince 2017 v 9:12 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Cesar Romero
* 15. 2. 1907 - New York City, New York, USA
✝1. 1. 1994 - Santa Monika, California, USACesar Romero byl americký herec a zpěvák. Známý se stal díky roli Jokera v adaptaci Batmama s Adamem Westem.
Filmografie:
Batman

Good Charlotte

6. prosince 2017 v 9:07 | Erby |  Playbill & posters
Good Charlotte

Benji Madden
Joel Madden
Billy Martin
Paul Thomas
Dean Butterworth
Podepsáno: 16. 6. 2017 - Forum karlín, Praha

Příliš dlouhá swingers party

5. prosince 2017 v 9:15 | Erby |  Spisovatelé a knihy
Příliš dlouhá swingers party
František Kotleta
Popis:
Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí. (databazeknih.cz)

Podepsáni:
František Kotleta


V Paříži bych tě nečekala, tatínku

4. prosince 2017 v 11:54 | Erby |  Playbill & posters
V Paříži bych tě nečekala, tatínku

Popis:
Výběrčí přímých daní ze zapadlého provinčního městečka se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži.
Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery a dokonce i složení vlády. Rozjede se uragán záměn a komických situací, které neberou konce. (divadlopalace.cz)


Hrají a podepsáni:
Petr Nárožný
Týna Průchová
Jarmila Švehlová
Miroslava Pleštilová
Barbora Petrová
Martin Sochor
Jan Šťastný


Podepsáno: 26. 11. 2017 - Divadelní klub Vrchlabí

Byt na inzerát

3. prosince 2017 v 22:17 | Erby |  Playbill & posters
Byt na inzerát
Popis:
Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. (divadlohata.cz)


Hrají a podepsáni:
Jana Zenáhlíková
Marcela Nohýnková
Marcel Vašinka
Zbyšek Pantůček

Podepsáno: 8. 5. 2016 - Divadelní klub Vrchlabí

Kecy, kecy, kecičky

1. prosince 2017 v 11:03 | Erby |  Spisovatelé a knihy
Kecy, kecy, kecičky
Karin Babinská, glosuje: Richard Krajčo

Popis:
Jsou životy slavných lidí neobyčejné? Nebo se od těch našich neliší, jen mají trochu jiné kulisy? Nahlédněte do života jedné takové nenormální rodiny. Karin, na začátku přítelkyně na konci už manželka Richarda Krajča, po celý rok psala blog, kde zaznamenávala nejrůznější momenty z jejich "kuchyně". Možná vás překvapí, že mají podobné radosti a starosti jako my všichni. Karin o nich umí krásně psát a Richard je zase vtipně glosuje. (databazeknih.cz)

Podepsáni:

Podepsáno: 21. 11. 2017 - Křest Kecy, kecy, kecičky, Knihy Dobrovský, Atrium, Hradec Králové