Srpen 2017

Richard Krajčo a David Švehlík

28. srpna 2017 v 10:45 | Erby |  Dvojáčky
* 1. 6. 1977 - Ostrava, Československo


* 6. 4. 1972 - Liberec, Československo


Podepsáno: 10.6.2015 - "Deštivé dny", Červený Kostelec

Podepsáno: 10.6.2015 - "Deštivé dny", Červený Kostelec

Nikolaos Grigoriadis

26. srpna 2017 v 11:14 | Erby |  Hudba - muži
Nikolaos Grigoriadis
* 3. 7. 1981

Foceno: 8. 8. 2015 - Bigboš Křinice
Podepsáno: 24. 8. 2017 - Lavičky Kryštof, Krakonošovo náměstí Trutnov

Nikolas Grigoriadis je trumpetista kapely Kryštof. Učil se hrát na trumpetu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, dále studoval na JAMU v Brně.
Má dvě sestry Mariku a Margaretu. Je ženatý. Jeho oblíbená jídla jsou řecká kuchyně, smažené tvarůžky.
Jeho oblíbené pití je dobré víno, Pilsner Urquell. Velmi rád čte, a mezi jeho oblíbené knihy patří Arturo Perez - Vlámský, obraz, Miles Davis - autobiografie, trilogie Pán prstenů. (osobnosti.cz)

Václav Knop

24. srpna 2017 v 14:06 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Václav Knop
* 6. 10. 1949 - Turnov, ČeskoslovenskoVáclav Knop je český herec, režisér a dabér. Narodil se v učitelské rodině. Vystudoval gymnázium a DAMU. Poté působil v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech (1971-1975), v Činoherním klubu v Ústí nad Labem (1975-1984) a v Národním divadle (1984-1994).
Televizním divákům utkvěl v paměti například postavou tělocvikáře Jonáše v seriálu Hospoda. Jeho nejvýznamnější rolí v dabingu byl major Frank Burns v americkém seriálu M*A*S*H.
Jeho hlas oznamuje (prostřednictvím počítačového informačního systému mikroVOX HIS) na mnoha českých nádražích odjezdy a příjezdy vlaků.
Herec se věnuje rovněž režii dabingu a má i vlastní nakladatelství, které vydává CD mluveného slova.
Daboval také postavu automechanika Lucase Bertoneho v české kultovní third-person střílečce Mafia: The City of Lost Heaven.
V květnu 2013 se stal tváří obecně prospěšné společnosti Spokojený domov.
Je také vášnivým odborníkem na skotskou whisky Spolupracoval na knižní publikaci Skotská whisky. (wikipedia.org)
Filmografie:
Hospoda
Lidice
České století

Aaron Stanford

23. srpna 2017 v 9:52 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Aaron Stanford
* 27. 12. 1976 - Westford, Massachusetts, USA

Získáno: Natáčení seriálu 12 opic, Barrandov, Praha

Narodil se v Westfordu v Massachusetts 27. prosince 1976. Vystudoval Rutgers University Mason Gross School of Arts. Hereckou kariéru započal na prknech divadla svého rodného města, poté spolupracoval s London Academy of Theatre. Ve filmu debutoval roku 2002 ve filmu CUCÁK, kde se jeho mladého hrdinu pokoušela sbalit Sigourney Weaver a Bebe Neuwirth.
Následovaly drobné role v seriálu TŘETÍ HLÍDKA a ve filmech slavných režisérů Woodyho Allena HOLLYWOOD ENDING a Spikea Leeho 25. HODINA. Všiml si ho Brian Singer a obsadil ho do role mladého horkokrevného mutanta Pyra ve druhém dílu trilogie X-MENŮ. Po účinkování v několika nepříliš úspěšných dramatech se po roce 2004 vydal i do nezávislých vod, zahrál si třeba v LIVE FREE OR DIE chlapíka z maloměsta, který se za bizarních okolností stane legendou, nebo RUNAWAY, které si sám produkoval.
V roce 2005 jako Doug Bukowski bojoval proti zombies v hororu Alejandra Ajy HORY MAJÍ OČI, který sklidil slušný divácký i kritický ohlas a je považován za svěží vítr ve světě hororů. V roce 2007 se stal jedním ze tří hlavních protagonistů - Willem Travelerem v seriálové minisérie TRAVELER, kterou studio ABC po první osmidílné sezóně ukončilo pro malý divácký zájem, což ale nijak nesnižuje kvalitu technickéhp provedení a hereckých výkonů zúčastněných.
V současnosti (2007) pracuje na několika zajímavých projektech: nezávislé komedie FLAKES, dramatu CAKE EATERS, na kterém spolupracuje s hvězdičkou Kirsten Stewart, nebo thriller HOLY MONEY s Karlem Rodenem.
Aaron je zajímavá osobnost, která je stále na cestě mezi nezávislou, hollywoodskou produkcí a divadlem, ke kterému se v poslední době stále častěji vrací. Mimo jiné má rád fotografování a karban, a udržuje přátelské styky s Annou Paquin (Rouge z X-MENŮ). (csfd.cz)
Filmografie:
X-Men 2
X-Men 3 - Poslední vzdor
12 opic

Josef Laufer

21. srpna 2017 v 10:09 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Josef Laufer
* 11. 8. 1939 - Sables d'Ollone, Bretaň, Francie

Podepsáno: 12. 8. 2017 - Krkonošské pivní slavnosti Vrchlabí

Josef Laufer, původně Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer je český herec, zpěvák, scenárista, režisér, tlumočník, moderátor a textař.
Narodil se těsně před druhou světovou válkou slovenskému otci židovského původu, který byl lékařem, a mamince, jež byla rodilá Španělka. Jeho rodiče se potkali ve Španělsku v době občanské války (1936-1939), kde MUDr. Maxmilián Laufer (nar. 14. 4. 1911 Váhovce, Slovensko) působil jako interbrigadista v rámci československého lazaretu J. A. Komenského. Po porážce republikánů odešel se ženou do Francie a pobývali nedaleko španělských hranic v Argelès-sur-Mer. V lednu 1940 vstoupil MUDr. Laufer do čs. armády ve Francii (F-1985). A po porážce Francie nacistickým Německem se evakuoval s ženou a synem Josefem do Velké Británie. Své dětství prožil Josef v Anglii, kde byl jeho otec vojenským lékařem u RAF. Teprve v roce 1947 se celá rodina vrátila do Československa. Jeho otec Maxim Laufer ve vlasti pracoval dále jako lékař - dětský ortoped, mladý Josef se nejprve vyučil a pak začal pracovat ve výzkumném ústavu. Ale již během své vojenské základní služby začínal hrát ochotnické divadlo a režírovat. Po vojně hostoval v Divadle ABC, působil i jako tlumočník a překladatel ze španělštiny. Poté studoval na DAMU a založil divadelní soubor RADAR. Od té doby začal pravidelně vystupovat v různých muzikálech, vyučovat pantomimu na taneční konzervatoři, vystupovat v Československé televizi. Zahrál či zazpíval si i v několika filmech, zahájil profesionální kariéru zpěváka pop music, koncertoval s vlastní skupinou Golem. V celé své profesionální kariéře úspěšně využívá své jazykové znalosti, hovoří plynně anglicky, španělsky a německy. Působí často i jako scenárista a televizní režisér v zahraničních televizích.
Je známa jeho kontroverzní aféra kolem písně Dopis Svobodné Evropě, kterou pro někdejší komunistický režim nazpíval v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka a jejíž nahrávka z archivu Českého rozhlasu údajně zmizela beze stop, ale Česká televize tento záznam má a kvůli níž kdysi odmítl s Josefem Lauferem vystupovat Jan Vyčítal. Josef Laufer byl také uveřejněn na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti, jako důvěrník StB, krycí jméno Vostrý, evidenční číslo 14 075. O jeho údajně nevalných morálních kvalitách vypovídal též jeho kolega ze Semaforu Pavel Bobek.
Je ženatý s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou, s níž má dceru Ester. (wikipedia.org)
Filmografie:
Kameňák 1-4
Poslední motýl
Panna a netvor
Den pro mou lásku
Páni kluci
Noc na Karlštejně
Starci na chmelu

Olympic

17. srpna 2017 v 10:29 | Erby |  DVD, Bluray, CD, LP
Olympic

Podepsáni:
Petr Janda - sólová kytara, zpěv
Milan Broum - baskytara, zpěv
Jiří Valenta - klávesové nástroje, zpěv
Martin Vajgl - bicí, zpěv


Olympic je česká rocková skupina. Skupinu založil v roce 1962 s původním názvem Karkulka (Karlínský Kulturní Kabaret) Miloslav Růžek.
Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let dvacátého století, nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympiku, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi. Texty dodávali zejména Zdeněk Rytíř a Pavel Vrba (v období 1965-1969 byl téměř výhradním textařem Pavel Chrastina).
V roce 2012 skupina oslavila své 50. narozeniny halovou koncertní šňůrou a vydáním kolekcí alb. V květnu 2013 zemřel po koncertě v Karlových Varech dlouholetý bubeník skupiny Milan Peroutka. Skupina zrušila několik plánovaných koncertů a při těch dalších nepřizve nového bubeníka, který by se stal jejím členem, ale další koncerty se skupinou odehraje host. (wikipedia.org)

Dean Cain

16. srpna 2017 v 8:04 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Dean Cain
* 31. 7. 1966 - Mt. Clemens, Michigan, USA


Dean Cain na autogramiádě (foto: Sammy)

Dean George Cain se narodil jako Dean George Tanaka 31. července 1966 v Mount Clements v Michiganu matce Sharon Thomas, která byla také herečkou a otci, který byl mechanikem u U.S. ARMY. Rodiče se ale ještě před jeho narozením rozvedli. Rodinné jméno Tanaka pochází z Japonštiny. Deanova matka si vzala filmového režiséra Christophera Ceana, který adoptoval obě její děti a rodina se přestěhovala do Malibu v Kalifornii.
Na střední škole v Santa Monice Cain vynikal ve sportech, jako například v basseballu, kde hrál se spolužáky Rob lowem a Charlie Sheenem. Při výběru vysoké školy odmítl 17 nabídek vysokých škol, které získal díky sportovním vásledkům a šel na Princetone, kde se stal kapitánem voleybalového týmu a zároveň hrál obránce ve fotbale, kde se mu podařilo v jedné sezóně udělat 17 zachycení.
Po škole dokonce hrál v NFL (Národní fotbalová liga), dokud si nezranil koleno na přípravném soustředění, což ukončilo jeho sportovní kariéru. S malou nadějí v návrat ke sportu se Cain obrátil k psání scénářů a hraní., objevil se v mnoha reklamách, televizních seriálech jako například GRAPEVINE, A DIFFERENT WORLD, nebo BEVERLY HILLS 90210. V roce 1993 vzal Cain roli SUPERMANA v televizním seriálu po boku Terri Hatcher.
V roce 1998 založil produkční společnost Angry Dragon Entertainment, která produkovala například tv show RIPLEY´S BELIVE IT OR NOT. Později se také objevil ve filmech jako třeba KLUB ZLOMENÝCH SRDCÍ spolu s Timothy Olyphantem, nebo ve filmu Presumpce viny s Denzelem Washingtonem a Evou Mendes. V posledních letech se objevil také v 7 řadě seriálu Smallville jako nesmrtelný Dr.Curtis Knox.
Dean má jinak 8 letého syna s modelkou Playboye Samanthou Torres kterého pojmenoval po nevlastním otci, Christopher. V televizní show RIPLEY´S BELIEVE IT OR NOT také uvedl na pravou míru důvod rozvodu jeho rodičů. Otec Caina klamně prohlašoval, že ho jeho bývalá žena opustila během války ve Vietnamu. Cain v pořadu zmínil, že to není pravda, že jeho otec nikdy ve válce nebyl, na místo toho podváděl jeho matku což byl pravý důvod jejich rozvodu.
Jinak ve volbách v roce 2008 podporoval Dean Cain Johna McCaina, původně sice byl pro Baracka Obamu, ale po přečtení jeho priorit a programu změnil názor. (csfd.cz)
Filmografie:
Supergirl
Superman

Julie Christie

15. srpna 2017 v 8:39 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - ženy
Julie Christie
* 14. 4. 1941 - Chabua, Ásám, Britská Indie

1966 - Drahoušek (Hlavní herečka)Julie Frances Christie je britská herečka, držitelka ceny Oscar, BAFTA i Zlatý glóbus.
Narodila se v Britské Indii anglickým rodičům, ve věku 6 let pak přesídlila do Anglie, neboť začala docházet na základní školu. Její otec byl majitel čajovníkové plantáže a matka byla malířka. V Británii vystudovala Central School of Speech and Drama (volně přeloženo:hlavní školu mluveného slova a dramatu).
Svoji hereckou kariéru zahájila v britském televizním seriálu televize BBC, o rok později pak první filmová role ve snímku The Fast Lady. Její průlomová hlavní role přišla o tři roky později v roce 1965 ve snímku Drahoušek, za kterou získala cenu BAFTA, Zlatý glóbus i Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli, v témže roce natočila i další dva snímky - film Mladý Cassidy a snímek Doktor Živago.
Julia Christie v roce 2006 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu
Mezi její další známé a i významné filmy patří, mimo jiné, snímek Doktor Živago nebo 451 stupňů Fahrenheita (nominace na cenu BAFTA). V roce 1971 pak natočila film McCabe a paní Millerová, za který byla podruhé nominována na Oscara.
V roce 1996 se objevila v jedné z mnoha filmových adaptací Shakespearova Hamleta v témže roce pak hrála i ve snímku Dračí srdce. V roce 2004 pak hrála ve filmech Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Troja a Hledání Země Nezemě. (wikipedia.org)
Filmografie:
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Hledání Země Nezemě
Troja
Dračí srdce
Doktor Živago
Drahoušek
Mladý Cassidy

Benjaming's clan

14. srpna 2017 v 10:08 | Erby |  DVD, Bluray, CD, LP
Benjaming's clan

Podepsáni:
Bára
Kuba
Lukáš
Mates
Olda
Jacek
Gřešek

Podepsáno: 12. 8. 2017 - Krkonošské pivní slavnosti Vrchlabí
Bára - 16. 12. 2017 - Natáčení videoklipu, Krakonošovo náměstí, TrutnovKolja

14. srpna 2017 v 10:08 | Erby |  DVD, Bluray, CD, LP
Kolja
Popis:
Laskavá komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života. Františkovi už prošedivěly vousy. Kolja ještě nedosáhl školního věku a setkali se díky tragikomické životní situaci. Ti dva zůstali nakonec sami.Starý mládenec a kluk, kteří si navzájem nerozumějí a to ve všech směrech. Čeká je dlouhá a složitá cesta za úsměvem a láskou...(oficiální text distributora)

Hrají:
Zdeněk Svěrák, Andrej Chalimon, Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Stella Zázvorková, Ladislav Smoljak, Irina Bezrukova, Silvia Šuvadová, Liliana Malkina, Karel Heřmánek, Petra Špalková, Nela Boudová, René Přibil, Miroslav Táborský, Slávka Budínová, Jiří Sovák, Regina Rázlová, Josef Lakatoš, Lubomír Píša, F.X. Thuri, Netta Deborská
Podepsáni na Blu-ray:


Obecná škola

13. srpna 2017 v 18:54 | Erby |  DVD, Bluray, CD, LP
Obecná škola
Popis:
Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměstí Prahy chodí také desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také Eda s Tondou zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Není divu, že se učitelka jednoho dne zblázní a na její místo nastoupí nový učitel. Jmenuje se Igor Hnízdo a vymyká se všem učitelům, které kluci do té doby poznali. Chodí ve vojenské uniformě, na opasku má opravdovou pistoli a okamžitě zavede ve třídě tuhý režim, jehož součástí jsou také velmi svižná rákoska a poutavá vyprávění o válečných zážitcích, kterými učitel prokládá probíranou učební látku. Přestože jsou jeho metody nečekaně účinné, začnou se velmi brzy na učitelem stahovat mraky. Nejenže někteří tak úplně nevěří jeho hrdinským historkám, ale navíc se začne projevovat jeho slabost pro něžné pohlaví. Zhrzená tramvajákova manželka, kterou Hnízdo opustí kvůli koketním studentkám, dvojčatům Fabiánovým, totiž napíše udání a učiteli hrozí trest za mravní delikt. Přestože se Eda stejně jako ostatní postaví za svého oblíbeného učitele, začíná si uvědomovat, že tím pravým hrdinou pro něj ve skutečnosti není okázale hrdinský učitel, ale jeho puntičkářský tatínek Fanouš Souček, se svým nenápadným, všedním přesto však skutečným hrdinstvím.(oficiální text distributora)

Hrají:
Jan Tříska, Zdeněk Svěrák, Libuše Šafránková, Václav Jakoubek, Radoslav Budáč, Marek Endal, Rudolf Hrušínský, Irena Pavlásková, Ondřej Vetchý, Daniela Kolářová, Eva Holubová, Rudolf Hrušínský ml., Petr Čepek, Bolek Polívka, Zdeněk Mucha, Oldřich Vlach, Petr Brukner, Karla Chadimová, Bořivoj Penc, Jiří Menzel, Karel Kachyňa, Václav Chalupa, Stanislav Hájek, Miroslava Pleštilová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Michal Škrabal, Viktor Nejedlý ml., Martin Janda, Tat'ána Puttová, Ladislav Chroust, Rudolf Hammer, Tomáš Procházka, Pavel Kučera, Karel Kmoch, Iva Škudrnová, Miroslava Škudrnová, Tomáš Jákl
Podepsáni na Blu-ray:

Podepsáno: 11. 8. 2017 - "Po strništi bos", CineStar, Hradec Králové


Alec Guinness

10. srpna 2017 v 20:43 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Alec Guinness
* 2. 4. 1914 - Marylebone, Londýn, Anglie, Velká Británie
† 5. 8. 2000 - Midhurst, Sussex, Anglie, Velká Británie

1958 - Most přes řeku Kwai (Hlavní herec)
1980 - Celoživotní díloSir Alec Guinness, držitel ŘSC, ŘBI byl anglický herec.
Po časné kariéře na jevišti se objevil v několika komediích: Šlechetné srdce a šlechtické korunky, ve kterém on sám hrál osm různých charakterů. Nicméně, byl nejvíce známý pro jeho spolupráci s Davidem Leanem ve filmu: Nadějné vyhlídky jako Herbert Pocket (1946), Fagin v Oliver Twist (1948), plukovník Nicholson v Most přes řeku Kwai (1957, za který získal Akademické ocenění za nejlepší mužský herecký výkon), princ Faisal v Lawrence z Arábie (1962), za Yevgrafa v Doktor Živago (1965), a za profesora Godbola v Cesta do Indie (1984). V pozdějších letech si získal slávu díky mladému publiku pro jeho roli Obi-Wana Kenobiho v původním trilogii George Lucase Star Wars. (wikipedia.org)
Filmografie:
Jednou se sejdeme
Kafka
Malá Dorritka
Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje
Doktor Živago
Lawrence z Arábie
Most přes řeku Kwai

Ivo Hrbáč

9. srpna 2017 v 8:47 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Ivo Hrbáč
* 1973 - Ostrava, ČeskoslovenskoIvo hrbáč je herec a dabér. Pochází z Ostravy, kde absolvoval hudebně-dramatický obor konzervatoře v ročníku rež. Ivana Misaře(1987-1993). V sezóně 1991-92 byl stipendistou Literárního fondu v činohře Státního divadla v Ostravě (Kupec benátský, Aucassin a Nicoletta, Sněhová královna, Pěna dní, August August august). V letech 1992-95 byl hercem Divadla Petra Bezruče v Ostravě (Stvoření světa, Ardéla, Mechanické divadlo, Blázen a jeptiška, Bláznův klobouk, Jezinky Bezinky, Fimfárum, Hořící žirafy atd.)
Od roku 1995 působí v Praze-Dracula, Monte Cristo, Hamlet, Tajemství, Johanka z Arcu, Cikáni jdou do nebe.. Vystupoval v pořadech Lyry Pragensis, v Divadle Na Fidlovačce, Divadle Kalich,
Divadle Bez zábradlí, či na scéně Národního divadla moravsko-slezského.
V roce 2003 hrál poprvé v HD Karlín-Pruďase ve West Side Story. Podzim 2006 - s Johankou z Arku turné po 22-ti španělských městech. V lednu 2007 přijal stálé angažmá v Hudebním divadle Karlín, v jehož souboru působí dosud. (hdk.cz)Filmografie:
Policie Modrava
Kriminálka Anděl
Kameňák