Červenec 2017

Nicholas Hoult

28. července 2017 v 7:44 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Nicholas Hoult
* 7. 12. 1989 - Wokingham, Berkshire, Anglie, Velká Británie


Nicholas Caradoc Hoult je anglický herec a model. Proslavil se jako dětský herec rolí Marcuse Brewera ve filmu Jak na věc, kde si zahrál po boku Hugha Granta. Mezi jeho další známé role patří Hank McCoy v X-Men: První třída, X-Men: Budoucí minulost a X-Men: Apokalypsa, R ve filmu Mrtví a neklidní a Tony Stonem v dramatickém seriálu pro dospívající Skins, kde se objevoval od roku 2007 do roku 2008.
Hoult se narodil Wokinghamu v Berkshire jako třetí dítě učitelky na klavír Glenis Brownové a Rogera Houlta, pilota British Airways. Jeho sourozenci se jmenují Clarista, James a Rosie. Jeho prateta byla herečka Anna Neagleová.
První role přišla s filmem Intimate Relations a pracoval převážně pro televizi, až do úspěchu se snímkem Jak na věc, ve kterém hrál roli Marcuse Brewera. Získal hlavní roli Tonyho Stonemana v seriálu Skins. V roce 2009 si zahrál po boku Colina Firtha a Julianne Moore ve filmu Single Man. V roce 2010 získal nominaci na cenu Britské filmové akademie v kategorii Stoupající hvězda. Ve stejném roce byl obsazen do role Nestvůry ve filmu X-Men: První třída.V roce 2013 si zahrál hlavní roli ve filmu Jack a obři. Roli Nestvůry si zopakoval ve snímku X-Men: Budoucí minulost, který měl premiéru 23. května 2014 a znovu ve snímku X-Men: Apokalypsa (2016). S Kristen Stewart se objevil ve filmu Equals, jehož natáčení začalo v srpnu 2014 v Japonsku a Singapouru.
Od roku 2011 do ledna 2013 byl ve vztahu s herečkou Jennifer Lawrenceovou a po krátké odmlce se k sobě pár v druhé polovině stejného roku opět vrátil. Je sponzorem charity Christian Aid a v roce 2007 vstoupil do jejich Síně slávy. Také podporuje kampaň Enough Food, charitě, která má ukončit celosvětové hladovění a úzce spolupracuje s centrem Teenage Cancer Trust pro mladé lidi s rakovinou.
V talkshow Grahama Nortona prozradil, že jeho prostřední jméno Caradoc se vyslovuje jako "Cuh-RAH-deck", což ve velštině znamená "milovaný". (wikipedia.org)
Filmografie:
X-Men: Apokalypsa
Šílený Max: Zběsilá cesta
Temné kouty
X-Men: Budoucí minulost
X-Men: První třída
Souboj Titánů

Victor Garber

27. července 2017 v 9:24 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Victor Garber
* 16. 3. 1949 - London, Ontario, Kanada


Victor Garber, celým jménem Victor Joseph Garber, je kanadský herec. Jeho matkou byla známá kanadská herečka a zpěvačka Hope Garberová, o kterou se až do její smrti staral kvůli Alzheimerově chorobě. Sám je od 12 let diabetik. Matka zemřela v roce 2005, otec v roce 1993. Má bratra a sestru. V roce 2013 veřejně potvrdil, že je gay a posledních 13 let žije s malířem Rainerem Andreesenem. (wikipedia.org)
Filmografie:
Titanic
Pravá blondýnka
Milk
Město
Argo
The Flash
Legends of Tomorrow

F. L. Věk

26. července 2017 v 22:17 | Erby |  Spisovatelé a knihy
F. L. Věk
Alois Jirásek

Popis:
Rozsáhlá pětidílná románová kronika, v níž Jirásek na pozadí evropského politického dění sleduje proces našeho národního obrození od sedmdesátých let 18. století do roku 1816, a to jak v Praze, tak i na malém městě, přičemž hlavní dějovou linii tvoří osudy chlapce, studenta a později dobrušského kupce a venkovského buditele F.L. Věka a posléze i jeho syna Václava. První díl zachycuje český život na prahu národního obrození, a to nejprve v Dobrušcea později v Praze, kde student F.L. Věk navštěvuje přednášky vlasteneckého exjezuity profesora Stanislava Vydry a seznamuje se s vlasteneckým divadelníkem Václavem Thámem. (databazeknih.cz)

Podepsáni:
Petr Oliva

24. července 2017 v 20:55 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Petr Oliva
* 14. 2. 1943 - Praha, Protektorát Čechy a Morava


Petr Oliva je český herec. Po absolutoriu pražské DAMU debutoval v roce 1964 ve filmu Atentát. Jedná se o dabingového herce, který propůjčil svůj hlas na filmovém plátně např. Pierru Richardovi, Paolo Villaggimu či Bodiemu z britského seriálu Profesionálové. V současnosti vede svůj vlastní divadelní soubor. Jeho manželkou je herečka Dagmar Čárová, s níž má syna Pavla. (wikipedia.org)
Filmografie:
Tajemství pouze služební
Školní výlet
Záchvěv strachu
Poslední propadne peklu
Zlaté rybky
Ordinace v růžové zahradě
Vyprávěj

Fernando Alonso a Felipe Massa

18. července 2017 v 8:27 | Erby |  Dvojáčky
* 25. 4. 1981 - Sao Paulo, Brazílie
* 29. 7. 1981 - Oviedo, ŠpanělskoJiří Lábus a Oldřich Kaiser

17. července 2017 v 15:08 | Erby |  Dvojáčky
* 16. 5. 1955 - Liberec, Československo

* 26. 1. 1950 - Praha, Československo

Podepsáno: 20.6.2016 - Uffo, Trutnov


Ecce homo Helena Růžičková

17. července 2017 v 9:29 | Erby |  Spisovatelé a knihy
Ecce homo Helena Růžičková
Otakar Brůna

Popis:
Knížka představuje pozoruhodnou osobnost našeho filmu a divadla nejenom jedním rozměrem: zaznamenává její cestu od divadla k filmu, od baletu k činohře a filmové práci. Upozorňuje především na její hluboký vztah vztah k lidem. Jím si získala mnoho příznivců a stala se jednou z nejoblíbenějších komediálních hereček posledního období.
Každý, kdo chce poznat život této zajímavé osobnosti, bude upoután především jejím vztahem k divadlu, a to prací v Divadle Na Zábradlí a v Činoherním klubu. V těchto divadlech (Hejtmanka v Činoherním klubu a Gurmišská na Zábradlí) vytvořila nezapomenutelné postavy, jejichž ztvárnění patří ke skvostům české komediální kultury.
Zopakujeme si nejen její nejpozoruhodnější role ve filmu (za všechny aspoň postavu Homolkové a Anny Urbánkové), ale dozvíme se vše o jejím soukromém životě, o její práci pro nadaci Slon, která už dávno přesáhla rámec naší republiky.
Netradičním způsobem napsaná monografie české herečky jistě upoutá čtenáře s hlubším zájmem o její uměleckou a lidskou osobnost. Jestliže zdůrazňuje název knihy: ,,ejhle, člověk", potom to má právě v případě Heleny Růžičkové své hluboké opodstatnění. (databazeknih.cz)

Podepsáni:
Helena RůžičkováPeter Suschitzky

16. července 2017 v 12:59 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Peter Suschitzky
* 25. 7. 1941 - Varšava, Polsko


Britský kameraman Peter Suschitzky se etabloval v polovině 60. let ve Velké Británii jako nejmladší kameraman, který v té době nasnímal celovečerní film (It Happened Here), a spolupracoval zde s režiséry, pro něž byl typický dokumentaristický přístup a práce s neherci.
Patří mezi elitu současných světových kameramanů. Má na svém kontě přes čtyřicet celovečerních snímků napříč nejrůznějšími žánry včetně řady nesmrtelných, kultovních snímků. Nejvýznamnější je pak jeho dlouhodobá spolupráce s Davidem Cronenbergem. Od roku 1988 s ním doposud natočil jedenáct filmů včetně nejnovějších Map ke hvězdám.
Peter Suschitzky za svoji práci získal v roce 2016 na Festivalu v Cannes prestižní cenu Angénieux a na MFF Praha - Febiofest byl oceněn Kristiánem za přínos světové kinematografii. (csfd.cz)
Filmografie:
Východní přísliby
Dějiny násilí
Mars útočí!
Nehynoucí láska
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Christopher McDonald

10. července 2017 v 21:18 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Christopher McDonald
* 15. 2. 1955 - New York City, New York, USA


Christopher McDonald je americký herec, nejlépe známý díky rolím nafoukaných a arogantních mužů jako Shooter McGavin ve filmu Rivalové a Tappy Tibbons v Requiem za sen.
Narodil se v New York City učitelce ošetřovatelství a realitní agentce Patricii a učiteli Jamesi McDonaldovým. Vyrůstal v Romulusu a absolvoval Hobart College v Genevě ve státě New York.
Má 5 přeživších sourozenců. V roce 2007 zemřel, v den Christopherových narozenin, jeho bratr, rovněž herec, Daniel McDonald. Je ženatý s Lupe Gidley, se kterou má 4 děti.
Objevil se v mnoha televizních i filmových, často vedlejších, rolích. Často hraje záporné postavy. Mezi jeho filmy patří např. muzikál Pomáda 2, road movie Thelma a Louise se Susan Sarandon, drama Otázky a odpovědi režírované Robertem Redfordem, komedie Flubber s Robinem Williamsem, Zlomené květiny s Billem Murrayem. V roli otce Stiflera se objevil ve dvou dílech filmové série Prci, prci, prcičky - Nahá míle a Spolek Beta.
Do jeho filmografie patří rovněž mnoho epizodních rolí v seriálech jako Na zdraví, Knight Rider, Rodina Sopranů, Kutil Tim, Agentura Jasno, Las Vegas: Kasino, Právo a pořádek, Star Trek: Nová generace. Ve více epizodách se pak objevil v seriálech Rodinné právo, North Shore a Veroničiny svůdnosti.
Filmografie:
Requiem za sen
Flubber
Rivalové
Pomáda 2

AP, PP, Fejky

10. července 2017 v 21:18 | Erby |  AP a PP...
Rozhodl jsem se dát i jeden článek, kam budu přidávat i PrePrinty, Autopeny, Sekretářky a různé fejk podpisy, které mám a vím o nich. Většinu si nenechávám, ale skeny se pro porovnání hodí vždy.


P.S.

9. července 2017 v 13:31 | Erby
P.S.
Aňa Geislerová

Popis:
Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů. (databazeknih.cz)

Podepsáni:
Lela Geislerová - ilustrace


Lela
Podepsáno: 27.6.2017 - Uffo, Trutnov

Aňa
Podepsáno: 27.6.2017 - Uffo, Trutnov

Drew Barrymore

7. července 2017 v 19:45 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - ženy
Drew Barrymore
* 22. 2. 1975 - Culver City, California, USA


Drew Blyth Barrymore je americká herečka, filmová producentka a režisérka. Společně s Nancy Juvonenovou založila produkční společnost Flower Films. (wikipedia.org)
Filmografie:
Už teď mi chybíš
Hudbu složil, slova napsal
50x a stále poprvé
Charlieho andílci: Na plný pecky
Charlieho andílci
Vřískot
E.T. - Mimozemšťan

Václav Havel a Dagmar Havlová

4. července 2017 v 10:39 | Erby |  Dvojáčky
* 5. 10. 1936 - Praha, Československo
✝ 18. 12. 2011 - Hrádeček, Vlčice u Trutnova, Česká republika
* 22. 3. 1953 - Brno, ČeskoslovenskoRivalové

3. července 2017 v 10:46 | Erby |  DVD, Bluray, CD, LP
Rivalové

Popis:
Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden... (csfd.cz)

Hrají:
Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay, Alistair Petrie, Julian Rhind-Tutt, Colin Stinton, Jamie de Courcey, Patrick Baladi, Vincent Riotta, Martin Savage, Jamie Sives, Tom Wlaschiha, Cristian Solimeno, James Norton, Joséphine de La Baume, Julien Vialon, Douglas Reith, Hannah Britland, Lisa McAllister, Folker Banik, Jochen Kolenda, Raffaello Degruttola, Christian Feist, Demetri Goritsas, Masaši Fudžimoto, Rob Cavazos, Lee Asquith-Coe, Robert Cambrinus, Niki Lauda (a.z.), Stuart Mulcaster, Gemita Samarra, Julian Seager, Michael Vardian, Rosalie Wolff, Egija Zviedre, Roger Nevares, David Calder, Chris Cowlin
Podepsáni na Blu-ray:

Sběratelské předměty

3. července 2017 v 10:15 | Erby
Kuchařská chňapka - Oldřich Sahajdák
Vařečka - Oldřich Sahajdák
Obraz - Muhammad Ali
Koruna ze hry Richard III. - Jiří Langamjer
Blána od bubnu - CheckPoint
Láhev vína - Pierre Richard