Srpen 2012

Jiří Panzner

26. srpna 2012 v 12:49 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Jiří Panzner
* 22. 7. 1982 - Praha, ČeskoslovenskoFilmografie:
Pěstírna
Expozitura
Ulice

Jakub Štáfek

25. srpna 2012 v 18:32 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Jakub Štáfek
* 22. 5. 1990 - Praha
Jakub Štáfek je český herec, scénárista a režisér. Jeho nejslavnější rolí je jedna z prvních, v českém seriálu Ulice.
Vystudoval Odbornou střední soukromou školu umění a managementu v Praze-Vokovicích, kde odmaturoval v roce 2008. Jeho koníčky jsou především sport - fotbal (který hrál 7 let závodně), lyžování a stolní tenis a počítačové hry.
V dětství spolupracoval s divadlem Radar. Poté přišla jeho první velká role v seriálu Ulice. Ztvárnil i hlavní postavu Julia Lavického v seriálu Vyšehrad, který sám režíruje a do vedlejších rolí obsazuje své kolegy z Ulice. (wikipedia.org)

Filmografie:
Ulice
Vyšehrad
Profesionálové
Padesátka

Natalia Tena

24. srpna 2012 v 13:41 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - ženy
Natalia Tena
* 12. 11. 1984 - Londýn, Velká Británie


Natalia Gastiain Tena je britská herečka a muzikantka se španělskými předky, známá především rolí Nymphadory Tonksové v sérii filmů Harry Potter a Oshy ve Hře o trůny stanice HBO.
Tena na jednom z koncertů své skupiny v roce 2013
Je frontmankou britské kapely Molotov Jukebox, zpívá za doprovodu akordeonu. Kapela v roce 2014 vydala album Carnival Flower.
Natalia Tena se narodila v Londýně jako dcera španělských rodičů: Maríe, sekretářky původem z Extremadury, a Jesúse, který pracuje jako dřevař. Plynně mluví španělsky a baskicky. Studovala na internátní škole v Bedales.
Tena debutovala jako Ellie v About a Boy (2002), na plný úvazek začala hrát v roce 2003. Hlavní role hrála v divadelních adaptacích Gone to Earth v roce 2004 a v Nights at the Circus v roce 2006.
V roce 2007 se objevila ve filmové adaptaci Harryho Pottera a Fénixova řádu, kde hrála postavu Nymphadory Tonksové. V této roli se pak objevila ještě i ve filmech Harry Potter a princ dvojí krve v roce 2009, Harry Potter a Relikvie Smrti - 1. část v roce a v části druhé v roce 2011.
Hostovala v zákulisním videu nazvaném "Trailing Tonks" pro další vydání DVD a Blu-ray, a je oceněna jako producentka a režisérka krátkého filmu, ve kterém také hraje na kytaru vlastní vánoční píseň v žánru blues, kterou napsala během doby, kdy se živila jako pouliční muzikantka v London Underground.
V roce 2011 si zahrála hlavní roli ve skotském filmu You Instead. Také se objevila jako Osha ve Hře o trůny. V březnu 2013 hrála v oficiálním videoklipu pro Lapaluxův hit "Without You (ft. Kerry Leatham)". V roce 2015 si zahrála roli v mini-seriálu Residue. V roce 2017 byla obsazena do hlavní role Sary Morten v dramatickém seriálu stanice CBS Wisdom of the Crowd.
Tena se od pěti let učila od matky na piano, byla ovlivněna hudbou Chucka Berryho. V osmnácti se přestěhovala do Londýna a živila se v metru. Zatímco vystupovala s divadelní skupinou KneeHigh, měla si vybrat nástroj, na který bude hrát a zvolila si akordeon. Tena chodila se členem své kapely Samem Apleym, spojila je společná láska ke knize Neverwhere. Tena byla součástí kapely Nat Jenkins, ale později si založila vlastní, společně se svým přítelem. Je blízkou přítelkyní s Oonou Chaplin. (wikipedia.org)
Filmografie:
Harry Potter
Jak na věc
Hra o trůny

Radúz a Mahulena

22. srpna 2012 v 23:56 | Erby |  Playbill & posters
Radúz a Mahulena

Popis:
Zeyerova dramatická báseň patří k nejkrásnějším příběhům lásky, které české jeviště zná. Klasické pohádkové motivy se snoubí s mytologickými odkazy, bravurně skloubenými obrazivým jazykem. Radúz a Mahulena ze znepřátelených království překonávají pro svou lásku nejen nástrahy osudu, ale i kouzla královny Runy, spalované nenávistí. Zeyer dal své hře podtitul "Slovenská pohádka o čtyřech jednáních" a do vínku kouzelný prolog "Jsem pohádka. Kdo se mnou půjde, povedu jej do modrých krajů báje..." Kromě slovenských pověstí a pohádek vycházel i z indického dramatu Šakuntalá básníka Kálidásy. Vytvořil neobyčejně působivé dílo, jehož hlavním těžištěm je síla slova, umocněná bohatou symbolikou barev a přírodních živlů.


Hrají a podepsáni na programu:
Vojtěch Dyk
Pavla Beretová
Jiří Štěpnička
Alois Švehlík
Johanna Tesařová
Marie Málková ?
Kristýna Podzimková ?
Eva Vrbková
Milan Stehlík
Jan Bidlas


Rhys Ifans

8. srpna 2012 v 13:11 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Rhys Ifans
* 22. 7. 1967 - Haverfordwest, Pembrokeshire, Wales, Velká Británie

Získáno: natáčení "Serena" v Praze


Rhys Ifans, rozený Rhys Owain Evans je britský zpěvák a herec.
Pochází se Severního Walesu a oba jeho rodiče byli učitelé. Divadlo hrál amatérsky již od dětství. Ve svých osmnácti letech začal se studiem herectví v Londýně, kde na počátkem devadesátých let 20. století zahájil studia na londýnské herecké škole, kterou dokončil v roce 1997.
V témže roce debutoval i ve filmu v komedii Twin Town. Zde hrál se svým bratrem Llyrem Evansem, který je také hercem. Krom toho také účinkoval v mnoha waleských televizních pořadech a zahrál si i na prestižní scéně londýnského Národního divadla. Jeho prvním skutečným filmovým úspěchem se stala až role podivínského spolubydlícího v romantické komedii Notting Hill z roku 1999, kde si zahrál po boku Hugha Granta a Julie Robertsové.
Po tomto nesporném úspěchu následovaly další komedie jako např. sportovní snímek Náhradníci, zahrál si v dramatu Ostrovní zprávy. Zajímavá byla i jeho role ve filmu Slez ze stromu, objevil se i v kontroverzní komedii Klub sráčů. Zahrál si i ve snímku Královna Alžběta: zlatý věk, objevil se i ve snímku Hannibal - Zrození.
Dále si zahrál i v komedii Piráti na vlnách kde zářil jako nejproslulejší rádiový maniak Gavin Kavanagh.
Jedná se také o zpěváka, jenž kdysi také zpíval s kapelou Super Furry Animals, vystupoval i ve videoklipech dalších známých britských kapel. V roce 2008 zpíval na albu The Golden Mile skupiny The Peth.
Za svoji roli komika v televizním snímku Not only but always obdržel v roce 2005 britskou cenu BAFTA včetně nominace na cenu Emmy. (wikipedia.org)
Filmografie:
Serena
Amazing Spider-Man
Harry Potter
Notting Hill

Pavel Nový

7. srpna 2012 v 14:23 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Pavel Nový
* 5. 9. 1948 - Plzeň, Československo

2017 - Bába z ledu (Hlavní herec)
Pavel Nový je herec divadla Ypsilon. Hrál v řadě oblastních divadel - v Krajském divadle v Příbrami nebo v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V současnosti jej můžeme vidět například v představení Prodaná nevěsta, Svatá rodina, Horké to někdo rád, Vše pro firmu.
Hrál například ve filmech Balada pro banditu nebo Postav dom, zasaď strom. Velkou popularitu mu přinesla postava zvukaře Pepy z úspěšné české veselohry S tebou mě baví svět. V televizi hrál například v seriálech Velké sedlo nebo Zdivočelá země.
Výrazné role ztvárnil ve filmech Jana Švankmajera Spiklenci slasti, Otesánek a Šílení.
6. září 2007 onemocněl západonilskou horečkou po štípnutí nakaženým komárem. Herec, sportovec a věčný optimista poté náhle ochrnul. Po pobytu v nemocnici pak byl 5 měsíců v rehabilitačním centru v Kladrubech, odkud ho propustili 10. dubna 2008. Domů už odešel po svých jen s francouzskými holemi. (wikipedia.org)
Filmografie:
Tady hlídám já
Rafťáci
Kačenka a strašidla
Amadeus
S tebou mě baví svět