Červenec 2011

Ashley Judd

31. července 2011 v 16:29 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - ženy
Ashley Judd
* 19. 4. 1968 - Granada Hills, USA

Získáno: V Praze na natáčení seriálu Missing

Ashley Judd, vlastním jménem Ashley Tyler Ciminella,se narodila 19.dubna 1968 v Granada Hills,California.Její matka Naomi Judd byla zpěvačka country.Aby se uživily,neustále se Ashley,její matka a sestra Wynonna stěhovaly. Však také Ashley ve 12ti letech navštěvovala 13 různých škol,jak se neustále stěhovaly mezi dvěma státy(California a Kentucky). Už jako malá holka hodně četla,zatímco její matka a sestra si vydělávaly zpíváním.Ashley vystudovala University of Kentucky,kde studovala francouzštinu, historii umění,antropologii a samozřejmě herectví.
V roce 1990 se odstěhovala do Los Angeles, kde žila v pronajatém domě sama jen se dvěma kočkami a chodila na kurzy herectví do Playhouse West. (fdb.cz)
V roce 1991 se poprvé objevila v seriálu STAR TREK: THE NEXT GENERATION.Pak až do roku 1994 působila v televizním seriálu SISTERS.Její první hlavní role byla ve filmu RUBY IN PARADISE(1993).Tato její role měla u diváků úspěch a tak se poté objevila v dramatu SMOKE(1995),kde hrála těhotnou, drogově závislou dívku.
Filmografie:
Šprti na tahu
Rezistence
Divergence
Frida
Pohřešovaný

Jon Voight

26. července 2011 v 12:38 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Jon Voight
* 29. 12. 1938 - Yonkers, New York, USA

1979 - Návrat domů (Hlavní herec)Jonathan Vincent "Jon" Voight je americký herec, držitel Oscara za nejlepší herecký výkon ve filmu Návrat domů z roku 1978. Již v roce 1969 zaujal hned svým čtvrtým snímkem, kdy si za hrál hlavní postavu v dnes již legendárním oscarovém snímku Půlnoční kovboj. (wikipedia.org)

Filmografie:
Lovci pokladů
Transformers
Ali
Nepřítel státu

Lucie Bílá

25. července 2011 v 11:23 | Erby |  Hudba - ženy
Lucie Bílá
* 7. 4. 1966 - Otvovice, Československo


Podepsáno: 15.6.2011 - Premiéra V Peřině, Cinestar, Anděl, Praha

Koupeno: 22.7.2017 společně s andělíčkem na festivalu České hrady, Kunětická Hora

25.10.2015 - Carmen, Divadlo Karlín, Praha

Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, je česká zpěvačka populární hudby a herečka. Mezi její největší hity patří mimo jiné "Láska je láska", "Trouba", "Jsi můj pán" či "eSeMeS". Mimoto je společnicí ve firmě FANTAZMA, spol. s r. o., která provozuje Divadlo Ta Fantastika.
Narodila se ve středočeských Otvovicích do slovensko-české rodiny. Hodiny zpěvu absolvovala již na Lidové škole umění (dnešní ZUŠ). Dříve, než se proslavila na poli showbyznysu, vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na hudebních pódiích získávala jako členka skupin Rock-Automat, Arakain a Vitacit.
V 80. letech si jí všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný úspěch ji teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku (Les Misérables, Dracula, Krysař), vydala řadu sólových alb, podílela se na několika filmech (jako zpěvačka i jako herečka) a po několik let se pevně držela na výsluní popularity ve výroční anketě Český slavík.
V letech 1984-1986 působila též v heavy-thrash metalové kapele Arakain, kde s Alešem Brichtou tvořili pěvecký duet. Poté, co se soustředila na sólovou kariéru, z Arakainu odešla, avšak každých pět let s ní znovu vystupuje na výročních koncertech. V současné době mají za sebou turné uskutečněné ke třiatřicetiletému výročí založení skupiny.
V roce 1989, krátce před sametovou revolucí, se Lucie Bílá seznámila s bývalou dětskou filmovou hvězdou Tomášem Holým. Jejich vztah asi po šesti měsících ukončila Tomášova autonehoda a jeho následné úmrtí.
V březnu 1995 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerství neudržela. Petr Kratochvíl ji opustil kvůli Pavlíně Babůrkové, vítězce Miss Československo 1992.
V roce 2002 se nakrátko provdala za hudebníka Stanislava Penka. Po rozvodu s ním nějakou dobu žila jen se svým synem Filipem. V den svých čtyřicátých narozenin se 7. dubna 2006 na českém konzulátě v Miláně v Itálii provdala podruhé, jejím manželem se stal muzikant Václav Noid Bárta. Za svědky jim šli Luciin bratr Karel Zaňák a kamarád ženicha Martin Lébl. Dne 1. září 2008 byl oficiálně oznámen jejich rozvod.
Od roku 2010 je porotkyní v televizní show Česko Slovensko má talent, kterou od 29. srpna 2010 již pátý rok vysílá Prima TV a TV JOJ. Zahrála si také jednu z hlavních rolí v muzikálovém filmu V Peřině (pod taktovkou F. A. Brabce), který měl premiéru v roce 2011. Je patronkou projektu "For You" ("Pro vás, pro ženy"). (wikipedia.org)