Duben 2011

Lewis Hamilton

29. dubna 2011 v 17:11 | Erby |  Formule 1
Lewis Hamilton
* 7. 1. 1985 - Stevenage, Velká Británie


2008 2014 2015 2017 2018
Lewis hamilton
Lewis Carl Davidson Hamilton, MBE je britský pilot Formule 1, mistr světa z roku 2008, 2014 a 2015, v současnosti jezdí za Mercedes Grand Prix.
Hamilton závodil v motokárách od osmi let. Když mu bylo devět, setkal se při předávání ocenění s šéfem týmu McLaren Ronem Dennisem a řekl mu, že jednou by chtěl závodit za McLaren. O čtyři roky později, podepsal Hamilton smlouvu s McLarenem na program pro podporu mladých jezdců. Hamilton se roku 2000 stal Evropským šampiónem v motokárách, kde získal maximální počet bodů a o rok později přestoupil do závodních aut. Postupoval skrz juniorské formule, získal titul ve Formuli Renault, Formuli 3 a GP2. Poté se stal už jezdcem Formule 1 a rok 2007 zahájil u týmu McLaren, tak jak kdysi řekl Ronu Dennisovi. Ve své první sezóně, se stal jediným nováčkem, který kdy vedl šampionát. Ve své první sezóně obsadil skvělé konečné druhé místo. V druhé sezóně se stal nejmladším mistrem světa v historii Formule 1, v roce 2010 jej překonal Sebastian Vettel. (wikipedia.org)

Radim Uzel

21. dubna 2011 v 12:05 | Erby |  Ostatní
Radim Uzel
* 27. 3. 1940 - Ostrava, Protektorát Čechy a MoravaRadim Uzel

MUDr. Radim Uzel, CSc., je český gynekolog, sexuolog[1] a regionální politik, popularizátor sexuologie, čestný předseda a člen vědecké rady Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu,[2] a vysokoškolský pedagog.
Publikoval mnoho populárních článků v tisku, rozhovorů, je autorem publicistických relací v rozhlase a v televizi. Každoročně se zúčastňuje desítek přednášek a besed v oblasti sexuální výchovy. (wikipedia.org)

Mark Harmon

20. dubna 2011 v 21:37 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Mark Harmon
* 2. 9. 1951 - Burbank, Kalifornie, USA

Mark Harmon
Thomas Mark Harmon (známější jako Mark Harmon) je americký herec, který se od poloviny 70. let objevil v celé řadě rolí. Od roku 2003 hraje v seriálu Námořní vyšetřovací služba (NCIS) jako zvláštního agenta Leroye Jethra Gibbse.
Mark Harmon se narodil v Burbanku, v Kalifornii, jako nejmladší ze tří dětí. Jeho otec Tom Harmon byl hráčem basseballu a také váženým rozhlasovým hlasatelem. Jeho matka Elise Knox je bývalá herečka. Mark má dvě sestry, Kelly a Kristin. Jeho prarodiče z matčiny strany byli rakouští přistěhovalci. Roku 1988 se oženil s Pam Dawber, se kterou má 2 syny.
Roku 1986 byl vyhlášen časopisem People nejpřitažlivějším mužem planety. Navštěvoval státní univerzitu (University of California, Los Angeles), kde byl úspěšným hráčem fotbalu a obdržel cenu nejlepšího hráče univerzitních týmů. Harmon si hrál v mnoha filmech. Mezi nejznámější patří Pevnost (The Presidio), Po slibu (After the Promise), Na věčné časy (For All Time), Nenechám tě odejít (And Never Let Her Go), Tajemství pod vodou (Magic in the Water), Hon za svobodou (Chasing Liberty), Mezi námi děvčaty (Freaky Friday), Válka surfařů (Local Boys), Studené štěstí (Cold Heaven), Vražedné pochybnosti (Crossfire Trail), Za dobrodružstvím Poseidonu (Beyond the Poseidon Adventure) a mnoha dalších.
Objevil se také v seriálech. Mezi nejznámější z nich patří Nemocnice Chicago Hope a Námořní vyšetřovací služba.
Dříve než začal s hereckou kariérou, pracoval jako tesař. V seriálu NCIS jsou jeho tesařské dovednosti zmiňovány prostřednictvím postavy Gibbse, který staví ve svém sklepě lodě.
Mark Harmon je ženatý s herečkou Pam Dawber, se kterou má dva syny: Seana Thomase Harmona (narozen 25. dubna 1988), který v NCIS ztvárňuje mladého Gibbse, a Tye Christiana Harmona (narozen 25. června 1992).
V roce 1996 Harmon zachránil dva dospívající chlapce, kteří měli dopravní nehodu poblíž jeho domu. Rozbil okno jejich auta a pak je vytáhl z plamenů, zatímco jeho manželka zavolala 911. (wikipedia.org)
Filmografie:
NCIS: Námořní vyšetřovací služba
Nemocnice Chicago Hope

Václav Klaus

15. dubna 2011 v 22:01 | Erby |  Politika
Václav Klaus
* 19. 6. 1941 - Praha, Protektorát Čechy a Morava
prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult. je český ekonom a politik, spoluzakladatel Občanské demokratické strany a mezi roky 1991-2002 její první předseda. V letech 1992-1998 působil jako předseda vlády svého prvního a druhého kabinetu. Poté se na čtyřleté období stal předsedou dolní komory parlamentu a v letech 2003-2013 zastával úřad prezidenta České republiky.
Před vstupem do politiky působil jako bankovní úředník a prognostik, po listopadu 1989 se stal ministrem financí ČSSR ve vládách národního porozumění a později národní oběti, v níž zastával i post vicepremiéra. V roce 1991 inicioval založení Občanské demokratické strany. V letech 1992-1997 byl předsedou vlády a od ledna až do února roku 1993 vykonával z titulu své funkce premiéra některé pravomoci prezidenta republiky.
Po pádu jím vedené vlády na podzim roku 1997 nakrátko ztratil rozhodující politický vliv, ale do vysoké politiky se vrátil již po volbách na jaře 1998, kdy se stal předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (1998-2002). Po parlamentních volbách roku 2002, které ODS prohrála, se opět na krátký čas stáhl z vrcholné politiky. V únoru 2003 zvítězil v prezidentské volbě poprvé a na druhé pětileté období byl znovuzvolen prezidentem České republiky v roce 2008.
Po odchodu z prezidentského úřadu v březnu 2013 opustil aktivní politiku a nadále se vyjadřuje k tématům vnitřní i zahraniční politiky, například k válce na východní Ukrajině či Evropské migrační krizi. (wikipedia.org)
2. Prezident České republiky
7. března 2003 - 8. března 2013

Předchůdce: Václav Havel
Nástupce: Miloš Zeman

Další autogram:

Václav Postránecký

8. dubna 2011 v 20:05 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Václav Postránecký
* 8. 9. 1943 - Praha, Protektorát Čechy a MoravaVáclav Postránecký je český herec, režisér a divadelní pedagog. Herectví se věnoval ochotnicky již od svého dětství, byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru, jako dítě si zahrál i v několika starších českých filmech. Vyučil se zámečníkem. Na divadle působí od počátku 60. let 20. století. Již v roce 1956 se objevil v dětské roli na scéně Tylova divadla. V sezóně 1959/1960 byl jevištním technikem v divadle F. X. Šaldy v Liberci, poté byl angažován jako herecký elév ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, odtud pak přešel do brněnského Státního divadla, kde působil v letech 1962 až 1969. V roce 1968 byl jakožto vítěz soutěže Divadelních novin na studijním pobytu ve Velké Británii, v letech 1969 až 1978 působil v činoherním souboru Městských divadel pražských. Od začátku roku 1979 je členem činohry Národního divadla v Praze. Od 90. let také působí jako funkcionář Herecké asociace, jež uděluje Ceny Thálie, v letech 2005-2011 pracoval jako její prezident. Dlouhodobě se věnuje také dabingu, v roce 2005 mu byla udělena Cena Františka Filipovského za nejlepší mužský dabérský výkon ve francouzské filmové komedii Zločin v ráji.
Jedná se i o úspěšného rozhlasového, televizního a filmového herce, zahrál si jednu z hlavních postav v divácky velmi úspěšném a dnes již i svým způsobem legendárním filmu S tebou mě baví svět z roku 1983. (wikipedia.org)
Filmografie:
Strašidla
Hranaři
Ro(c)k podvraťáků
Černí baroni
O smutné princezně
S tebou mě baví svět

Zdeněk Žák

5. dubna 2011 v 10:13 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Zdeněk Žák
* 9. 6. 1952 - Praha, Československo
Zdeněk Žák

Zdeněk Žák je český herec a dabér.Matka byla učitelkou v mateřské školce v Ječné ulici v Praze, otec byl konstruktérem. Má jednoho sourozence - mladšího bratra. Vyučil se nástrojařem a dva roky pracoval v podniku PAL v Praze-Kbelích. K divadlu se dostal přes ochotníky. Studoval nejdříve na Lidové konzervatoři pro pracující, později na DAMU, kam jej doporučil František Vicena. K jeho spolužákům zde patřili např. Simona Stašová, Jana Paulová a Ivan Luťanský.
Již jako posluchač DAMU měl příležitost vystoupit v menší roli na scéně Národního divadla. Po studiu byl angažován v roce 1976 v ostravském Divadle Petra Bezruče, kde strávil jeden a půl roku a pak odešel na vojnu a po návratu hrál ve Státním divadle v Ostravě. Po čtyřech letech v Ostravě dostal nabídku od Zdeňka Buchvaldka, který jej viděl na festivalu Divadelní mládí, aby odešel do Prahy do Realistického divadla, kde pak strávil přes 10 let. Následně prošel ještě dalšími pražskými divadly (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo ABC) až se dostal okolo roku 2000 ke Karlu Heřmánkovi do Divadla Bez zábradlí.
Téměř pět let byl ženatý s herečkou Jorgou Kotrbovou, s ní vyženil dceru Tamaru. Z tohoto manželství se pak narodila dcera Julie a syn Václav. Jeho druhá žena Zuzana je učitelkou, vyženil s ní dvě děti a má s ní dceru Zuzanu, studující na herecké konzervatoři. S rodinou žije na vesnici u Českého Brodu.
Již od roku 1971 spolupracuje s televizí a vystupoval v desítkách televizních pořadů, televizních inscenací a seriálů. V roce 1972 se také poprvé objevil ve filmu (Svatá noc - režie Věra Jordánová). V letech 1972 až 2017 získal role ve více než 80 českých filmech. (wikipedia.org)
Filmografie:
Gangster Ka
Únos domů
V erbu lvice
Ordinace v růžové zahradě
Ohnivý kuře

David Suchařípa

5. dubna 2011 v 8:12 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
David Suchařípa
* 18. 3. 1965 - Praha, Československo

Podepsáno: 10.2.2017 - "Pro tebe cokoliv", Divadlo Červený Kostelec

David Suchařípa je český herec. Je synem herce Leoše Suchařípy.
Vystudoval Pražskou konzervatoř. Od roku 1996 je hercem na volné noze.
Je známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě jako gynekolog MUDr. Marek Kroupa. Je členem týmu Real TOP Praha, v jehož dresu se zúčastňuje charitativních zápasů a akcí. (wikipedia.org)
Filmografie:
Stopy života
České stoeltí
Ordinace v růžové zahradě

Kamila Moučková

4. dubna 2011 v 22:00 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - ženy
Kamila Moučková
* 8. 4. 1928 - Jihlava, Československo
Kamila Moučková

Kamila Moučková, rozená Nová, je česká televizní a rozhlasová hlasatelka a moderátorka. Žena, jež jako vůbec první v roce 1968 ohlásila z obrazovky někdejší Československé televize invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Dne 12. dubna 2008 byla uvedena do Dvorany slávy TýTý.
Jako dcera novináře a politika Viléma Nového (1904 - 1987) vystudovala Státní čs. reformní reálné gymnázium v Jihlavě. Od roku 1942 žila v Polné, kde chodila na základní školu a s místními ochotníky hrála divadlo. Po návratu matky z koncentračního tábora v Ravensbrücku se vrátila zpět do Jihlavy. Rok po válce vystupovala jako herečka v teplickém divadle, poté v letech 1946-1948 v Horáckém divadle v Jihlavě. Sedm let (1949-1956) pracovala jako hlasatelka Čs. rozhlasu, poté přešla do Čs. televize, kde se stala hlasatelkou a moderátorkou zpravodajských pořadů. Byla první hlasatelkou nově vzniklých Televizních novin, jež se začaly vysílat od 1. ledna 1957.
Během pražského jara a při následném obsazení ČSR vojsky Varšavské smlouvy se zapojila do protiokupačního vysílání televize i rozhlasu, v den příchodu cizích armád 21. srpna vysílala celý den, až do momentu, kdy ji ze studia vyvedli ozbrojení sovětští vojáci. 17. dubna 1970 vláda vydala dekret, jímž se Kamila Moučková odvolávala z vysílání televize. Poté krátce působila v dabingu, roku 1970 ji z ČST propustili.
Do roku 1989 pracovala na různých pozicích, např. jako kantýnská v hereckém klubu Komorního divadla či jako uklízečka, prodavačka a servírka. Angažovala se v disentu a stala se jednou z prvních signatářek Charty 77. V letech 1990-1993 se vrátila do ČST (mimo jiné moderovala pořad Objektiv). Od roku 1994 spolupracuje s různými médii, především s Rádiem Svobodná Evropa a je činná v Hnutí pro občanskou svobodu a toleranci (HOST).
V roce 1996 neúspěšně kandidovala jako nestraník za ODA do Senátu v mosteckém volebním obvodu. Téhož roku vydala první životopisnou knihu Říkali jí lvice. Na druhé nazvané Nejsem žádná lvice se autorsky podílela Petra Braunová.
V dubnu 2013 obdržela Cenu Arnošta Lustiga pro rok 2012. Profesor Jan Pirk výběr zdůvodnil slovy: "Její morální kvality se v plné míře prokázaly při Pražském jaru 1968 … Všichni dobře víme, jakým perzekucím byla pak díky své návazné protirežimní činnosti vystavena. Přes veškerý nátlak však nikdy od svých názorů neustoupila."
Dne 28. října 2013 ji prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy.
Soukromý život
Její dcera se narodila do prvního manželství, trvajícího téměř dva roky, s hercem Milošem Willigem. Podruhé se vdala za Josefa Moučku, s nímž měla dvě děti. Po rozvodu udržovala tři dekády partnerský vztah s hercem Jiřím Zahajským. (wikipedia.org)
Filmografie:
Školní výlet
Pamětnice
Bestiář
Těch několik dnů...
Dva tygři
Slavný chirurg Dr. Sammy

Dana Morávková

4. dubna 2011 v 20:00 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - ženy
Dana Morávková
* 29. 7. 1971 - Písek, ČeskoslovenskoDana Morávková je česká herečka, moderátorka, choreografka a bývalá krasobrulařka.
Narodila se v roce 1971 v Písku v jižních Čechách do rodiny matematika a inženýrky ekonomie. Je jedináček. Její otec zemřel, když jí bylo patnáct let, a zůstala sama s matkou.
V dětství se věnovala baletu, gymnastice a krasobruslení. Je dvojnásobnou juniorskou mistryní republiky v krasobruslení - tancích na ledě.
Od roku 1989 do roku 1993 studovala herectví na DAMU (kde získala titul MgA.) a hned poté choreografii na HAMU (kde získala druhý titul MgA.), kterou dostudovala v roce 1998.
Poprvé se objevila v roce 1993 v Činoherním studiu Ústí nad Labem, kde setrvala do roku 1994. Poté vystupovala i v angažmá Divadla Na zábradlí (1993-1998), od roku 2002 působí v Divadle Bez zábradlí.
První filmovou roli si zahrála ve svých 14 letech (v r. 1985), jako Dora ve filmu Veronika.
Má za sebou již desítky filmových i divadelních rolí, v roce 2004 se jí podařilo obsadit roli i v americkém trháku Van Helsing. V České republice se dostala do všeobecného povědomí nejprve jako moderátorka Snídaně s Novou na TV Nova, jako herečka např. v pohádce Z pekla štěstí 1-2 (1999; 2001), nebo v komedii Kameňák (2003), do roku 2009 se pravidelně objevovala v zábavném pořadu Hádej, kdo jsem, v pořadu TV Primy Prima jízda a v seriálu Velmi křehké vztahy (v pokračování vysoce úspěšné řady s názvem Rodinná pouta, kde také hrála). Od roku 2009 hraje v Ordinaci v rǔžové zahradě Zdenu Tichou-Suchou.
Roku 2012 se účastnila páté řady taneční televizní soutěže StarDance ...když hvězdy tančí, kde spolu s profesionálním tanečníkem Jiřím Heinem skončili na pátém místě.
Je tváří kosmetické značky Pevonia. V roce 2014 navrhla kolekce kabelek.
Jejím manželem je od 18. října 1996 hudební skladatel a klavírista Petr Malásek starší. Mají spolu syna Petra Maláska mladšího (* 1998). (wikipedia.org)
Filmografie:
Muzikál aneb Cesty ke štěstí
Kameňák 1-4
Líbáš jako Bůh
Van Helsing
Z pekla štěstí
Kouř
Doktorka Kellerová
V.I.P. vraždy
Ordinace v růžové zahradě

Václav Vydra nejml.

4. dubna 2011 v 16:15 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Václav Vydra nejml.
* 7. 1. 1956 - Praha, Československo


Václav Vydra nejmladší je český divadelní, televizní a filmový herec
Narodil se jako syn Václava Vydry a Dany Medřické. Je vnukem Václava Vydry, ředitele Národního divadla v letech 1945 až 1949. Po absolutoriu na pražské konzervatoři (1977) působil v několika divadelních souborech, například v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, Městském divadle Mladá Boleslav a v letech 1979-1994 v Městských divadlech pražských. Od roku 1995 je členem Divadla na Vinohradech, hostoval a hostuje i na jiných pražských scénách (Divadlo Bez zábradlí, Hudební divadlo v Karlíně). Patří k úspěšným filmovým a televizním hercům, věnuje se také dabingu. (wikipedia.org)

Filmografie:
Kameňák
Bastardi 2
Vy nám taky, šéfe!
Z pekla štěstí
Zdivočelá země

Rudolf Hrušínský ml.

4. dubna 2011 v 15:35 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Rudolf Hrušínský ml.
* 5. 10. 1946 - Praha, Československo


Podepsáno: 24.1.2016 - Divadelní Klub, Vrchlabí


Foceno: 24.1.2016 - Divadelní Klub, Vrchlabí

Rudolf Hrušínský mladší je český herec, syn herce Rudolfa Hrušínského staršího, starší bratr herce Jana Hrušínského a otec Rudolfa Hrušínského nejmladšího.
Po ukončení školní docházky studoval na Státní konzervatoři v Praze hru na akordeon a klavír, v pomaturitním ročníku přešel na DAMU, kterou absolvoval v roce 1974. Poté vystupoval v pražském divadélku Ateliér, od roku 1978 dvacet sezon v Činoherním klubu. V současnosti hraje především v Divadle Bez zábradlí, patří k úspěšným filmovým i televizním hercům, spolupracuje s rozhlasem a dabingem.
Objevil se mj. ve filmech Signum laudis, Jára Cimrman ležící, spící, Rozpuštěný a vypuštěný, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Dobří holubi se vracejí, Obecná škola, Černí baroni, Akumulátor 1, Knoflíkáři, Obsluhoval jsem anglického krále.
Ve filmech Byl jednou jeden polda hrál patologa Slavíčka.
Zahrál si v seriálech Cirkus Humberto, Dobrodružství kriminalistiky, Zdivočelá země, Hospoda a Duch český. Od roku 2005 hraje postavu domovníka Vlastimila Peška v seriálu TV Nova Ulice.
Je, stejně tak jako byl i jeho otec, vášnivý rybář.
Vzdálenými příbuznými Rudolfa Hrušínského je herecký rod Petra Kostky. - Oba herecké rody mají společného předka, kterým byl herec Hynek Mušek. (wikipedia.org)
Filmografie:
Ulice
Postřižiny
Knoflíkáři

Petr Nárožný

4. dubna 2011 v 14:33 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Petr Nárožný
* 14. 4. 1938 - Praha, ČeskoslovenskoIng. Petr Nárožný je český herec, moderátor a bavič. Už jako dítě hrál ochotnické divadlo v osvětové besedě, v roce 1968 začínal jako poloprofesionální moderátor a bavič na koncertech skupiny Rangers, které uváděl se svým hereckým kolegou Michalem Pavlatou, je tak i unikátně zachycen na jedné z prvních gramofonových desek skupiny Rangers. V roce 1973 obdržel angažmá z divadelního spolku Semafor, kde řadu let vystupoval v komické trojici s Luďkem Sobotou a Miloslavem Šimkem, s nimiž si zahrál i ve filmu Jen ho nechte, ať se bojí. Postupem let se z naprostého amatéra vypracoval až na velmi úspěšného profesionálního divadelního a filmového herce.
Po jedenáctiletce dálkově vystudoval stavební fakultu na ČVUT v Praze (promoval roku 1968). V současné době (od roku 1980) se jedná o dlouholetého člena hereckého souboru Činoherního klubu v Praze v ulici Ve Smečkách. V Činoherním klubu snad vůbec poprvé herecky velmi zazářil v legendární Zuckmayerově divadelní hře Hejtman z Kopníku, kterou vysílala ze záznamu několikrát i Česká televize.
Je také znám jako herec (tzv. voice talent), který propůjčil svůj osobitý hlas některým kresleným postavičkám z dětských televizních večerníčků, patrně nejznámější je jeho hlas ve večerníčkovém seriálu Mach a Šebestová. (wikipedia.org)
Filmografie:
Dvojníci
Strašidla
Láska je láska
Líbáš jako ďábel
Probudím se včera
Útěk do Budína
Kouzelný měšec
Nesmrtelná teta
Lucie, postrach ulice
S čerty nejsou žerty

Jan Rosák

4. dubna 2011 v 14:00 | Erby |  CZ a SK - film, TV, divadlo - muži
Jan Rosák
* 24. 8. 1947 - Ivanovice na Hané, Československo
Jan Rosák

Jan Rosák je český rozhlasový a televizní hlasatel, scenárista, voiceover, příležitostný herec a moderátor.
V Československém rozhlase začínal v roce 1971, odkud pak v roce 1976 přešel pracovat do Československé televize. Jedná se o pětinásobného držitele ceny TýTý v kategorii moderátor. Se svou rodinou žije ve středočeském městě Mníšek pod Brdy. (wikipedia.org)
Filmografie:
Modrý kód
Bezdružice
Pevnost Boyard
Barrandovský videostop
Riskuj!

Raoul Bova

4. dubna 2011 v 13:10 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Raoul Bova
* 14. 8. 1971 - Řím, Itálie
Raoul BovaZískáno: V Praze v restauraci

Raoul Bova je italský herec. Narodil se v Římě rodičům, kteří pocházeli z Kalábrie. V šestnácti letech vyhrál dorostenecké mistrovství Itálie v plavání, znak na 100m. Ve 21 letech nastoupil základní službu do armády k ostrostřelecké jednotce Bersaglieri. Studoval ISEF (Instituto Superiore di Educazione Fisica), ale fakultu tělesné výchovy opustil, protože si zvolil hereckou kariéru. Začal navštěvovat hodiny recitace u Beatrice Braccové a herectví u Michaela Margotta.
V televizi se poprvé objevil roku 1992 ve hře Una storia Italiana, ve filmu debutoval stejný rok snímkem Quando eravamo repressi režiséra Pina Quartulla. Do povědomí na domácí scéně se dostal postavou učitele surfování ve filmu Piccolo grande amore (1993). Následovaly další role, objevil se vedle Sylvestera Stallona ve snímku Ve jménu Angela (2002) nebo Michaela Keatona v seriálu The Company (2007). Zahrál si jednu z hlavních rolí po boku Giovanny Mezzogiorno a Massima Girottiho ve filmu Okno naproti (2003), který získal hlavní cenu Křišťálový glóbus na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.
V březnu 2000 se oženil s Chiarou Giordano, se kterou má tři děti Alessandra Leona, Francescu a Sophii. (wikipedia.org)

Filmografie:
Cizinec
Vetřelec vs. Predátor.