Srpen 2010

Sir Nicholas Winton

27. srpna 2010 v 15:57 | Erby |  Ostatní
Nicholas Winton
* 19. 5. 1909 - Londýn, Velká Británie
† 1. 7. 2015 - Slough, Velká Británie
Sir Nicholas Winton

Sir Nicholas George Winton, MBE byl britský makléř a humanitární pracovník, který v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí z okupovaného území Československa před transportem do koncentračních táborů tím, že jim zajistil odjezd vlakem do Spojeného království. (wikipedia.org)

Pirates of the Caribbean

27. srpna 2010 v 15:47 | Erby |  Playbill & posters
Piráti z Karibiku: Na konci světa
Popis:
V pokračování filmu PIRÁTI Z KARIBIKU: TRUHLA MRTVÉHO MUŽE, který v roce 2006 lámal rekordy, nacházíme naše hrdiny Willa Turnera (Orlando Bloom) a Elizabeth Swannovou (Keira Knightley) v okamžiku, kdy se přidali ke kapitánu Barbossovi (Geoffrey Rush) a zoufale pátrají po kapitánu Jacku Sparrowovi (Johnny Depp), aby ho osvobodili z pasti ve skříňce Davyho Jonese, která mu zatemňuje mysl - zatímco strašidelná loď duchů Bludný Holanďan a Davy Jones, pod kontrolou Východní indické obchodní společnosti rozsévají zkázu všude po sedmi mořích.

Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou najít skříňku Davyho Jonese a zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a starší kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossu a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří. Na Shipwreck Island (Ostrov vraků) až na konec světa.

Hrají:
Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush, Jonathan Pryce, Bill Nighy, Yun-fat Chow, Tom Hollander, Stellan Skarsgård, Mackenzie Crook, Jack Davenport, David Bailie, Naomie Harris, Keith Richards, Lee Arenberg, JB Blanc, Ghassan Massoud, Martin Klebba, Reggie Lee, Mark Hildreth, Dominic Scott Kay, Marshall Manesh, Kevin McNally, David Schofield, Art Hsu, Vanessa Branch, Hakeem Kae-Kazim, Omid Djalili, Stany Coppet, Patrick Hume, Jonny Rees, Peter Donald Badalamenti II, Sergio Calderón, Barnett O'Hara, Christopher Adamson, Dermot Keaney, Andy Beckwith, David Meunier, Marcel Iureș, Chris M. Allport, Lauren Maher, Ned Wertimer, Natalie Victoria
Podepsáni na plakátu:
Johnny Depp
Orlando Bloom
Geoffrey Rush
Keira Knightley
Jack Davenport
Dore Verbinski
Jonathan Pryce
Bill Nighy
Mackenzie Crook
Hans Zimmer
Jerry Bruckheimer


Jan Saudek

27. srpna 2010 v 15:43 | Erby |  Ostatní
Jan Saudek
* 13. 5. 1935 - Praha, Československo

Jan Saudek je český fotograf, věnující se zejména ateliérové fotografii s typickým a nezaměnitelným rukopisem. Nejčastějším předmětem jeho fotografií je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. V počátcích své tvorby se zabýval také tematikou dětství a vztahu mezi dospělými a dětmi. Od roku 1977 své fotografie koloruje. Je dobře znám i ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné legie.[1] Je bratrem (dvojčetem) výtvarníka Karla Saudka. (wikipedia.org)

Jude Law

27. srpna 2010 v 15:29 | Erby |  Svět - film, TV, divadlo - muži
Jude Law
* 29. 11. 1972 - Blackheath, Londýn, Anglie, Velká Británie
Jude LawZískáno: KVIFF 2010


David Jude Law je anglický filmový a divadelní herec, producent a režisér. V roce 2010 byl hostem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.
Jude Law převzal své jméno podle písničky Hey Jude od Beatles. Jeho rodiče milovali divadlo a možná proto se začal učit herectví již od 12 let. V roce 2004 byl vyhlášen nejvíce sexy mužem. Byl také dvakrát nominován na Oscara za filmy Talentovaný pan Ripley a Návrat do Cold Mountain.
Byl jedenkrát ženatý, jeho manželkou byla Sadie Frost, svatba se konala 2. září 1997, vztah skončil rozvodem 9. října 2003, mají spolu 3 děti, syna Raffertyho, dceru Iris a syna Rudyho. V roce 2009 se stal otcem počtvrté, kdy z krátkého románku se Samantou Burkeovou se narodila dcera Sophia.
Měl opakovaný vztah se Siennou Millerovu, dvakrát se pár rozešel před svatbou, poprvé v roce 2006, podruhé na začátku roku 2011. (wikipedia.org)
Filmografie:
Král Artuš: Legenda o meči
Grandhotel Budapešť
Anna Karenina
Hugo a jeho velký objev
Sherlock Holmes: Hra stínů
Repo Men
Imaginárium Dr. Parnasse
Sherlock Holmes
Prázdniny
Letec
Návrat do Cold Mountain
A.I. Umělá inteligence
Nepřítel před branami